Kinek jár a gyed extra?

Figyelt kérdés
Férjem dolgozik, én gyeden vagyok itthon. Lehetséges az hogy ő kéri a gyed extrát én meg itthon maradok a gyerekkel de nem kapom a gyedet? Mi kell ehhez?
2023. márc. 27. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, neked le kell mondanod róla, neki igényelni kell. Viszont így te nem leszel biztosítva, fizetned kell a tb-t havonta és nem számít bele a legdolgozott éveidbe. Akkor éri meg, ha ő több gyedet kapna,mint te. Bár a gyed maximalizálva van, nem is olyan magas összegbe, talán nettó 180e körül. Annál többet nem kaphat.
2023. márc. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 babyboom567 ***** válasza:
100%

És ha akartok másik gyereked, neked vissza kell menni dolgozni a 2 gyerek között, nem lesz érvényes rád a kedvezményszabály.

Igazából ez csak úgy éri meg,ha 40-50 ezerrel több gyedet kapna mint te,hogy tudjatok fizetni egy nyugdíjpénztárat neked.

2023. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 babyboom567 ***** válasza:
100%

jah és az is fontos, hogy apának is teljesítenie kell a gyed feltételeit.

-hogy szülés napján meglévő munkaviszony, és 2 év alatt 365 nap jogviszony.Tehát ha apának a szülés napján nem volt munkája nem jár neki.

2023. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Cigányoknak.
2023. márc. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4, nekik pont nem jellemző, hiszen ahhoz előtte dolgozni is kell, náluk az nem divat.
2023. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy GYED extra. Simán GYED van. Az az extra benne, hogy lehet mellette dolgozni. Tehát apa is igényelheti. Te lemondod, ő megigényli. A feltételeknek teljesülni kell amit már fentebb is írtak.
2023. ápr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!