Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha munkahelyet váltok és...

Ha munkahelyet váltok és vissza megyek dolgozni a kicsit beadom bölcsibe és egyedül nevelem a Gyedet elveszik vagy ugyan úgy jár nekem?

Figyelt kérdés
Mi a menete, hogy tudom intézni?
2023. ápr. 3. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem dolgozol elveszik, ha dolgozol marad.
2023. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem veszik el. Gyed extra miatt mar dolgozhatsz a gyed mellett 8 oraban es nem veszik el a gyeded. Akkor sem ha bolcsis, mert nyilvan maskepp nem tudsz elmenni 8 oraban melozni
2023. ápr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem dolgozol addig elveszik, csak munka mellett van extra gyed, és bölcsi.
2023. ápr. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem egeszen ertem ezt az extra gyedet. Jelenleg itthon vagyok a kicsivel van bejelentett munkahelyem de mivel elvallnak utjaink apukaval es teljesen eselytelen, hogy onnan jarjak ide dolgozni ezert ott helyben kene talalnom egy masik munkat. Tegyuo fel talalalok. Mi a tehendo? Kilepni a masikbol gondolom de a gyeddel kapcsolatban ugyanis nekem a mostani munkaltatom kifizeto hely
2023. ápr. 4. 19:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs extra GYED. GYED van, ami mellett már lehet dolgozni, ez benne az extra. Először keress munkát. Ha ez megvan és bölcsibe jár a pici, az új munkahelyen kell továbbfolyósítási kérelmet leadnod.

Abban az esetben ha NEM dolgozol és a kicsi bölcsibe jár, akkor kell lemondani a GYEDről. Tehát HA tovább dolgozol és úgy jár bölcsibe, akkor továbbra is jár a GYED.

2023. ápr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak ez nekem kicsit bonyolultabb. Ugye mindenképp dolgozni vissza megyek de ahoz a kicsit bölcsibe kell adjam mert semmi segítségem nem lesz. Viszont a mostani munkahelyem nagyon messze van ahoz ahova költözni fogunk esélytelen, hogy annyit utazzak egy nap. Tehát ha mondjuk oda költözök és találok egy munkát elég akkor felmondanom a jelenlegi munkahelyemen? És addig semmi esetre se veszik fel a gyereket amig nem találnék munkát?
2023. ápr. 7. 15:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Elég akkor felmondanod, igen. A bölcsik többsége munkáltatói igazolással veszi csak fel a gyereket. Még a magánok is.
2023. ápr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat😊
2023. ápr. 9. 17:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!