Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED után GYED-et már apuka...

CSED után GYED-et már apuka fogja igénybe venni. Ilyen esetben, ki lehet kérni a munkahelyen a szülési szabadságot a munkaviszony megszűnése előtt?

Figyelt kérdés
Vagy mindenképpen fizetés nélküli szabi jön? Mi ennek a pontos menete?
2023. ápr. 12. 00:52
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
miért és mikor szűnik meg a munkaviszony?
2023. ápr. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A csed alatt vagy szülési szabadságon.
2023. ápr. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1 - A munkaviszony a CSED lejáratát követően fog megszűnni, egészen pontosan 2024. februárjában. A miért-je nem releváns a kérdés szempontjából.


2 - Értem. Én úgy tudtam, hogy a CSED és GYED alatt felgyülemlett szabadságokat akkor adják ki, amikor visszatérnél a munkába.

2023. ápr. 12. 15:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Értem. Én úgy tudtam, hogy a CSED és GYED alatt felgyülemlett szabadságokat akkor adják ki, amikor visszatérnél a munkába."


Ez úgy is van, de te nem ezt kérdezted. A szülési szabadság 24 hét, az alatt kapod a CSED-et. Ha ez lejar, a gyed jönne, de ezek szerint azt te nem veszed igénybe, és a munkaviszonyod is megszunik, ergo a munkáltatód ezt vagy kiadja, vagy simán kifizeti a csed lejárt után.

2023. ápr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké, picit tömörebben a történetem, hogy érthető legyen. Súlyos, veszélyeztetett terhesség miatt nem tudtam dolgozni,így 8 hónapot táppénzen töltöttem. A táppénz tavaly kezdődött, így az idei évben nincs mód az éves szabadságaim kiadására, hiszen a tappénzt követően, CSED-re leszek jogosult, ami a jövő évig ki fog tartani.


Szóval, az a szabadság, mely a táppénz, valamint a CSED alatt felgyülemlik ebben az évben, mert nem tudom kivenni, azt nem szülési szabadságnak nevezik? Sajnos nem vagyok ezekkel tisztában, ezért kérem a segítségeteket.

2023. ápr. 12. 23:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A szülési szabadság az, amit a szülés várható időpontja előtt két héttel kezdhet meg legkorábban és összesen 24 hétig tart. Az erre járó ellátás a CSED.

Ha ez lejárt, akkor apuka megy gyedre, a te munkaviszonyod meg -a kommented szerint- megszunik. Tegyük fel ez pont 2024. Február 1. lesz. Február 2.-tol a munkáltató ki kell hogy adja a bent lévő szabdsagodat. Hogy ez mennyi, azt max saccolni lehet konkrét adatok nélkül. De tegyük fel példaként, hogy a 2022 évben egy napot se voltál szabadságon, akkor a teljes alap szabadsagod jár-kortól függ a napok száma, 21 naptól indul. A gyerek mondjuk 2023. januárban született, akkor 24 hétig cseden vagy, de ez alatt gyűlik a szabadsagod. Ha az éves alapod 21 nap, akkor ez alatt az idő alatt időaranyosan jár 10 nap. Tehát lesz kb 31 nap szabadsagod. Ezt vagy kiadja a munkáltató, vagy kifizeti.

2023. ápr. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szuper vagy, pont erre voltam kíváncsi. Köszönöm.
2023. ápr. 13. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!