Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyit kell ahhoz dolgoznom...

Mennyit kell ahhoz dolgoznom hogy kapjak CSEDet, GYEDet?

Figyelt kérdés

Olvastam 3 és 6 hónapot is, melyik az igaz? Illetve hogy 2 éven belül kell valamennyi munkaviszonynak lenni, ami annyiban nem gond, hogy volt munkaviszonyom, ami a gyerek születése előtt kb 15 hónappal szűnt meg.

(Még korai a terhesség, de jobb lenne ezt pontosan tudni, hogy hogyan tervezzünk, számoljunk.)



2023. ápr. 14. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A baba megszületése előtti 2 évben kell meglennie 365 nap munkaviszonynak, valamint a szülés pillanatábsn is biztosítottnak kell lenni. Biztosított 3 féle képpen lehetsz. Van élő munkaviszonyod/ a munkaviszonyod 42 napnál nem régebben szűnt meg/ álláskeresési járadékban részesülsz.
2023. ápr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vagyis az én esetemben elég a 3 hónap? (Szeptemberben szűnt meg a munkaviszonyom, és per pillanat ugy tűnik decemberben jön a baba)

Illetve júliusig még gyesen vagyok

2023. ápr. 14. 10:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha most nem mész el dolgozni, akkor nem kapsz csedet és gyedet. Hiába van meg a 365 nap, ha nincs mellette biztosított viszony.
2023. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy meglegyen a 365 nap ahhoz elég 3 hónap, de a szülés pillanatában is biztosítottnak kell lenned, és 3 hónappal a szülés előtt, láthatóan terhesen senki sem fog téged alkalmazni.


Táppénzen annyit lehetsz, amennyi ideig dolgoztál, tehát ha 3 hónapot dolgozol utána csak 3 hónapig lehetsz táppnezen, ezzel nem húzod ki szülésig.


Összefoglalva: villámgyorsan keress olyan munkát, ahol csak 3 hónap a próbaidő, (nagyobb gyereknek bölcsi/bébiszitter) imádkozz, hogy ne legyen probléma ami miatt kiderül a próbaidő vége előtt hogy terhes vagy és utána dolgozz mint a kisangyal addig ameddig csak tudsz hogy még valamilyen szinten korrektnek lehessen téged nevezni a munkáltatóval szemben.


Aztán legközelebb azelőtt gondolkozz meg számolgass, hogy gyereket csinálnál, vagy fogadd el hogy aki nem dolgozik az lófityiszt se kap.

2023. ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy fentebb írták, de nem értem a kérdést, világosan, értelmesen le van írva mindez ha rákeresel. Illetve csatlakozom az előttem szólóhoz, először gondolkodjunk az anyagiakon, aztán csináljunk gyereket, ne fordítva .
2023. ápr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bölcsibe már tavaly nyár elején jelentkeztem, azota is várólistán vagyunk. Az ovi pedig közölte hogy 3 év alatti gyereket csak akkor vesznek be ha létszámhiány van, de ők telitettek, ugyhogy szeptemberben várják szeretettel.

Ez a gyerek meg védekezés mellett lett, de nem fogom emiatt megöletni.

2023. ápr. 14. 13:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tehát nem lesz munkaviszonyod. A későbbiekben a férjed/élettársad is igényelheti a gyedet, amennyiben ő megfelel a feltételeknek. A gyedhez így tudtok hozzájutni anélkül, hogy te dolgoznál, a csed felejtős.
2023. ápr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Párom akkor lehet utolsó hónapokra bevesz a vállalkozásába, akkor már be is tudok neki valamennyire segíteni. Addig azért húzós, mert a járulékaim komoly megterhelést jelentenének. De szívesen is csinálnám, még pocakkal se lesz kényszer.
2023. ápr. 14. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!