Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A 2. Gyerek után jár a csed?...

A 2. Gyerek után jár a csed? Ha az első gyerekem 4 éves koráig megszületik?

Figyelt kérdés

Az első gyermekem most lesz 3 éves júliusban gyesen vagyok vele.ha jovő tavasszal/nyáron megszületne 2. Gyermekem akkor tudnék csedet igényelni?

Vahol olvastam hogy a gyerek megszületésétől visszamenőleg 2 évre 365 biztositott napnak kell lennie ahhoz hogy pénzt tudjunk igényelni utána. Valaki tudja hogy működik ez? Az első gyerekem előtt volt munkaviszonyom, elvileg azt a gyed végével megszüntették ha jól tudom, es most vagyok vele gyesen.vagy mindenféleképpen vissza kell mennem dolgozni előtte valahová hogy pénzt kapjak?



2023. ápr. 28. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az első gyerekem előtt volt munkaviszonyom, elvileg azt a gyed végével megszüntették ha jól tudom,"


Kaptál kilépő papírokat a munkahelyedeől?

2023. ápr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Énúgy tudom visszakell menni dolgozni ha a 3 év letelt.minimum 1 évre
2023. ápr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem dolgozol a GYES lejárta után, akkor nem jár. Illetve a terhesség ideje alatt sem lesz bevételed, sőt, még magadnak kell fizetned az egészségügyi hozzájárulást, ami 9600 Ft.
2023. ápr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem, ha megszűnt a munkaviszonyod, akkor nem
2023. ápr. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
Csed-et és gyed-et munkáltató fizet. Tehát, ha nincs munkaviszonyod, ezek sem járnak.
2023. ápr. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"elvileg azt a gyed végével megszüntették"


Hogy lehet ezt csak "elvileg" tudni?

Alapesetben nem szűnik meg a határozatlan munkaviszony a gyed végével.

Azt meg kell szüntetni és arról nem csak "elvileg", hanem a gyakorlatban is tudnál, hisz papírod lenne róla.

Más az, ha határozott munkaviszonyod volt, de olyan esetben már a csed is passzív és jellemzően gyed már nem jár.

2023. ápr. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszűnt a munkaviszonyod, akkor nem jár csed, gyed. Nemcsak a 365 biztosított napnak kell meglennie, hanem a csed igénylésekor is kell munkaviszonnyal rendelkezni, vagyis biztosítottnak kell lenni.
2023. ápr. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!