Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Vállalnál/vállaltál volna így...

Vállalnál/vállaltál volna így is gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdésem azokhoz szól, akiknek már van vagy szeretnének gyereket.

Ha gyerekvállalás előtt állnátok, és azonnali hatállyal eltörölnének MINDEN kismamának járó juttatást, vállalnátok-e gyereket, illetve hányat? És ha igen, hogyan készülnétek erre az időszakra, mennyi ideig lennétek otthon vele?

Úgy értem, ha nem járna sem családi pótlék (mondjuk az most sem jelent sokat), sem anyasági, CSED, GYED, GYES.

Tehát ha megszületne a baba, 0 forint jövedelem nélkül lennétek otthon vele az első perctől.


Mint CSED-en lévő kismama, fogalmazódott meg bennem a kérdés, szóval nem provokációnak szántam, egyszerűen érdekelnek a válaszok. 🙂



2023. máj. 4. 15:05
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
1 et mindenképp. Azért nem mondtam volna le a gyerekről egy életre mert nincs juttatás.
2023. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
19%
Tekintve, hogy ezek lofasz penzek egy “rendes” fix jovedelemhez kepest..
2023. máj. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 Derjaderja ***** válasza:
90%

2. A CSED és a GYED sem lóf.sz szerintem. A GYES persze igen.

Mi vállaltunk volna, ugyanazzal az előkészülettel (volt vmennyi tartalékunk), de nyilván akkor nem tudtunk volna pl a külső szigetelésre költeni ezekben az években illetve pár dolog nem fért volna bele. Persze ezt a drágulás se látta előre az ember.

Egy évig biztos otthon maradtam volna vagy max 2ig.

A második gyereket nem tudom megítélni, mert nem tudom milyen helyzetben lettünk volna így.

2023. máj. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
92%

Hát, biztos vállaltam volna egyet, de nem tudom, kettő bevállatunk volna-e így, mint most, hogy egymás után jöttek, így legalább 4 évet itthon maradok.


Azért a gyerek pénzbe kerül, és egy fizuból megélni, haladni meg tartalékot képezni elég necces.

2023. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
40%
Igen. Eleve egy csomó juttatást nem tudtam vagy akartam igénybe venni. A fizetésünkre alapozva vállalunk két gyereket, hogy ha jön a gazdasági apokalipszis és megvonnak mindent, akkor is el tudjuk őket látni.
2023. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 Bogica0616 ***** válasza:
69%
Külföldön nincs sok jutatás a szülés után. Bár a családi pótlék úgy hallottam nagyobb. De ott is szülnek nők. Szóval igen lenne 1 gyerekem, de 2. már nem biztos, mert feléltük volna a tartalékainkat.
2023. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
72%
Gyerekek mindig is voltak, meg lesznek is, pedig sok orszagban nincs semmifele juttatas.
2023. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
33%
Én négy gyerekkel (a harmadik terhességböl ikrek születtek) egyértelmüen nem tartom fontosnak a kedvezményeket. Ha van, természetesen igénybe vettem öket, de emiatt nem szültem volna egyet sem, és a juttatásokkal sem lenne több gyerekem.
2023. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Nem is arra szerettem volna kiélezni a kérdést, hogy megéri

-e juttatásokért gyereket vállalni, hanem hogy esetleg valakinek ezen juttatások nélkül megoldható lett volna a gyerekvállalás.

Azt is tudom, hogy sok országban egyáltalán nem jár juttatás a szülő nőknek, de ez a kérdés most konkrétan a magyar viszonylatokra vonatkozik, és a jelenben.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2023. máj. 4. 16:08
 10/46 anonim ***** válasza:
90%

Érvágás lett volna ha nem lenne csed és gyed. Ha nem járna semmi, biztos sokkal kevesebb lenne a gyerek, és sokkal később szülnenek a nők.

Egyet vállalnék ha semmi támogatás nem lenne.

Igyis max kettőt. Annyit tudok eltartani a jelenlegi helyzetben, + beleszamitva ha a férjemmel történik valami (válás, halál, baleset) akkor kettő a max akiknek mindent megtudok adni. Szóval ha jár minden akkor 2

Ha nem jár semmi akkor 1.

2023. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!