Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem fogok semmilyen juttatást...

Nem fogok semmilyen juttatást kapni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg határozott munkaszerződésem van júliusig(januárban kezdtem)

Nem biztos hogy meghosszabbítják.

Novemberben fogok szülni.

Jogosult leszek így is a CSED/GYEDre?

Az elmúlt 2évben bőven megvan az 1éves munkaviszonyom.

Köszönöm



2023. máj. 18. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Akkor jár csend,gyed,ha a szülés időpontjában biztosított vagy.Tehát vagy itt,vagy máshol munkaviszonyod van.A munkanélkülit azt nem tudom hogy működik,hátha lesz aki képben van ezzel,én soha nem voltam még munkanélkülin,nem tudom mennyi ideig jár,vagy hogy mennyi időn belül lehet megigényelni.
2023. máj. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem hosszabbítják meg, akkor nem. Vagyis szoktam én is olvasni, hogy lehet a munkanélkülivel trükközni valamit, de nem tudom én sem, hogy működik az pontosan.
2023. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A CSED kezdetekor aktív biztosítotti jogviszonyodnak kell lennie, legalábbis pár éve ezt szívta meg majdnem az egyik munkatársam. Úgy volt vele, hogy x napon megszűnik a munkaviszonya, a főnök így fel tud venni mást a helyére, ő pedig x+45 napon belül úgyis meg fog szülni. Aztán kiderült, hogy a +45 nap az már passzív, élő munkaviszony kell vagy ha elmegy munkanélküli segélyre, akkor is kap valamennyit, de jóval kevesebbet. A főnök az utolsó pillanatban expressz gyorsasággal vette fel visszamenőlegesen, hogy ne legyen belőle gond (persze a munkaügy szívózott, de sikerült elintézni). A második gyerek után viszont már csak a GYES járt (volna) neki, ott a férje ment el hivatalosan GYED-re és mellette 8 órában dolgozott (persze anyuka volt otthon).
2023. máj. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!