Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár-e csed, GYED, gyes ha a...

Tim. kérdése:

Jár-e csed, GYED, gyes ha a második várandósággal egyből táppénzre megyek?

Figyelt kérdés

Az első gyermekem 3 éves ezért visszamennék dolgozni, de már várandós vagyok a második babával.

Ha egyből 9-es kóddal táppénzre vesznek, jogosult leszek csed, GYED és gyes-re?

Ha igen, mekkora összegre számíthatok? Kevesebbet fogok kapni azért mert táppénzen vagyok, vagy az nem számít mennyit kapok kézhez (táppénz miatt kevesebb) így is a bruttó alapbéremet fogják figyelembe venni?



2023. máj. 19. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb vedd ki a felgyült szabikat éd utána tp
2023. máj. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyből veszélyeztetett terhes leszel, akkor is jogosult leszel csere, gyedre (már ha eddig folyamatos volt a jogviszonyod, végig te kaptad az ellátást a gyerek után, nem adtad át apukának a GYED-et).


A táppénz nem lehet alapja az ellátásának, így nem fog számítani. Ha az első gyerek 4 éves kora előtt születik a 2. akkor annál kevesebbet nem kaphatsz, mint amennyit az első gyerekre kaptál.

2023. máj. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!