Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár-e táppénz passzív munkavis...

Jár-e táppénz passzív munkaviszony után?

Figyelt kérdés

Az első gyerekemmel szuletese előtt eljöttem táppénzre, 6-os kóddal, 3 hónapra. A születése után a munkahelyemen passzív állományba kerültem. Most a második gyermekemmel vagyok terhes, így kivettem a szabadnapokat, és utána rögtön táppénzre jöttem el. Az első baba most 1 éves.

Így is járni fog valamennyi táppénz? Vagy ugyanannyi, mintha aktív állományból jöttem volna el? Esetleg semennyi, mert nincs 180 nap munkaviszonyom?

Ha mégis jár táppénz, 30 év alatti anyaként a bruttó fizetésem SZJA-jàt nem kell befizetni, vagy a 60%-os táppénzét?

Köszönöm!



2023. máj. 20. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Táppénz jàrni fog


Csed -gyed pedig kedvezményszabály miatt nem lehet ebben az esetben kevesebb, mint az első gyerekkel

2023. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Esetleg valami oldal van, ahol utána tudnék olvasni hogy hogyan működik? Pl kedvezményszabály. Most hallok ilyenről először! :)

2023. máj. 20. 22:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Google...
2023. máj. 21. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csalad.hu

Államkincstár honlapja

.. stb


[link]

2023. máj. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2: igen: facebookon keresd: CSED, GYED, GYES, táppénz kérdezz-felelek kisokos oldal. Bán Melinda szakértő válaszol a kérdésekre. Ha ellátás alatt jön a tesó című fájlban minden le van írva érthetően. A kedvezményszabály is. Ott mindenre választ kapsz. Béradatok alapján e-mail-ben van lehetőség tanácsadásra is jelentkezni (ez fizetős) és konkrétan kiszámolja Melinda hogy mennyi juttatásra számíthatsz és hogy jössz ki a legjobban.
2023. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2023. máj. 22. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!