Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyerekes családok: ti hogy...

Gyerekes családok: ti hogy oldjátok meg a párotokkal a pénzügyeket?

Figyelt kérdés
Leírnátok, hogy miképp oldjátok meg a közös/külön kasszát, hogyan osztjátok fel a költségeket, mi vált be?

2023. máj. 28. 09:54
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
82%

Mindenki berakja amit kap, családi, gyed, fizu. Osszesdjuk. Az összeg 60%a az alap, ház, rezsi, bevásárlás, benzin.

A 20%a megy félre, a másik 20 költhető, ha marad belőle, az is félre.

2023. máj. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most az a rendszer, hogy a fizetésem és a CSP az én számlámra jön, abból fizetem a számlákat, és költjük a boltban, amíg van, a férjemnek meg készpénze van inkább, ha kell cash vagy elfogy a kártyámról, akkor szólok, és onnantól ő fizet.

Nem foglalkozunk azzal, hogy ki mit fizetett, vagy ki kapta, közös kassza, tehát az a MI pénzünk, bárhol is van fizikailag.

2023. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek megvan kimit fizet számlák stb.

Én bevásárolok napi szinten ,övé a nagybevásárlás.

Amj marad az közös hol ö ad hol én :D

2023. máj. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Ja mi máskor mapunk fizetést mire a férjem.kap enyém nincs
2023. máj. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
96%
Közös bankszámlánk van két külön bankkártyával, arra jön minden bevétel. Hó elején félreteszünk egy fix összeget közös takarékszámlára, babakötvényre, a többiből élünk és fizetünk mindent.
2023. máj. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


1-külön, tehát 3. számlára gyűjtitek össze ilyenkor a közösbe?

2023. máj. 28. 10:11
 7/41 anonim ***** válasza:
86%

Külön kasszán vagyunk. Saját számlára érkezik. Van egy közös arra utalunk egy fix összeget és abból megy mindenre.

Az én részemről úgy csinálom hogy a maradékot takarék számlára küldöm.

2023. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
87%
A férjem utál bankiügyekkel és pénzügyekkel foglalkozni. Meg is szüntette a számláját és betársult az enyémhez. Arra az egy számlára érkezik mindkettőnk pénze, gyes, csp. Én fizetek be minden számlát online (ha csekken kellene fizetni akkor azt a férjem intézné, mert én meg a postárajárást utálom, ő meg inkább bemegy oda mint, hogy az alkalmazásokkal bajlódjon). Havi 1 nagy bevásárlást tartunk. A frissárut (zöldség, gyümölcs stb) heti szinten intézzük. Nincs fix összeg amit férre rakunk, ha nem volt nagyobb kiadás a hónapban akkor a maradék pénzt hó végén átutalom a megtakarítási számlára, ha volt valami és kevés maradt azt hagyom a helyén. Kp-t ritkán használok, mindent telefonnal fizetek, a férjem szokott levenni pénzt, hogy legyen nála. Mindig kérdezgeti, hogy mennyi pénzünk van mert még a bank alkalmazásába is képtelen belépni, pedig már beállítottam neki ujjlenyomatos azonosításra, aztán mégis én vagyok az egyenleginfó.
2023. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi is úgy csináljuk, ahogy az 5. válaszoló írta.
2023. máj. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Van, amit rendszeresen én fizetek, valamit meg a feleségem. Nagyobb bevásárlást legtöbbször én csinálok, de kisebbeket a feleségem is, amíg még marad pénze (felállásban van, ezért el szokott fogyni neki).
2023. máj. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!