Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Várandósan de aktuális munkavi...

Várandósan de aktuális munkaviszony nélkül milyen lehetőségek vannak? Valóban csak a gyes jár?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időben a 365 nap megvan, de mit sem ér ha nincs élő munkaviszony, és nekem sajnos így alakult. Terhesen munkahelyet keresni lehetetlen, nem tudnám eltitkolni már próbaidő alatt sem. Ilyenkor valóban csak a 25 ezer Ft gyes jár? Igazságtalannak érzem ezt az egészet, hiszen 11 éve dolgozom, és első baba lesz.
2023. jún. 1. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem akarok kötekedni, de minek vállalsz gyereket, ha nincs munkaviszonyod?
2023. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

MÁK-on ez van:


Csecsemőgondozási díjra jogosult az a nő, aki a gyermeke születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt, és akinek a gyermeke a biztosítás tartama alatt vagy

a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül születik


vagy


a biztosítás megszűnését követően negyvenkét napon túl baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül születik.


Mikor szűnt meg a munkaviszonyod?

2023. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bogica0616 ***** válasza:
87%
Igen valóban ennyi fog járni, ha nem lesz munka viszonyok. Ha még nem veszed ki a munkanélkülit, az után kaphatsz csendet. Vagy legyél vállalkozó és úgy is kaphatsz csendet.
2023. jún. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Ez van. Álláskeresési járadékot sem fogod épp kapni a szüléskor? Akkor az alapján még szóba jönne a csed. Terhes voltál már mikor megszűnt a munkaviszonyod, vagy mi történt?
2023. jún. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
1es, még szerencse, hogy nem akarsz kötekedni :D nem akarom elképzelni, mit írtál volna, ha kötekedni akarnál :D
2023. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Nekem a babám anno a biztosítás megszűnését követő 47 napra született meg. Nem kaptam meg a gyedet, csak a gyest. Méltányossági alapon is elutasítottak.

Most a második babánál szintèn csak a gyesre leszek jogosult, viszont tettünk fèlre annyi pènzt, hogy bőven kitart majd.

2023. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Ismerős jelentsen be. De akkor havi 80ezer körül van a járulék.
2023. jún. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Szülés időpontjakor meglesz 2 èvre vissza a 365 napod?


Ha igen, akkor a feltétel nem a munkaviszony, hanem a biztosîtási jogviszony


Tehát ha a szüléskor álláskeresésin/ munkanélkülin lennél, és megvan a 365 napod, akkor kapsz csedet ès gyedet is


Csak nem biztos, hogy a jövedelmedet veszik alapul..


De azért több, mint a gyes

2023. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
Jelentkezz be munkanelkulire szülés előtt 1-2 hónappal. Így fogsz kapni rendes ellátást.
2023. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Nekem sikerült elintézni a csendet, gyedet, úgy hogy szülés előtt 4 hónappal kérvényeztem az álláskeresésit. Annak volt egy átfutási ideje, aztán 90 napra állapították meg, de még a lejárat előtt kb. 2 héttel megszületett a baba. Közben kérni kellett a szüneteltetését a csend, gyed, gyes lejártáig.


Részletesebben: szeptemberben lettem várandós, novemberben megszűnt a munkaviszonyom (A covid miatt. A terhességet még be se jelentettem.) Januárig húztam az időt, és akkor mentem az álláskeresésit kérni. Február közepétől már kaptam is, majd beadtam a kérelmet csed-re, és még le se járt májusban az álláskeresési, amikor szültem. De az se lett volna gond, ha letelik a 90 nap, mert utána még van 42 nap türelmi idő.

2023. jún. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!