Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Csed előtt vett ki vki betegsz...

Csed előtt vett ki vki betegszabadságot?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdés kapcsán merült fel bennem is a kérdés…


Tudom, hogy nem korrekt, de mennyire szokás csed előtt betegszabadságot “kivenni”, majd utána menni 9es kóddal táppénzre?


Persze csak abban a hónapban, ami már nem képezi a csed alapját


2023. jún. 5. 12:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Miért ne lenne korrekt, ha terhes vagy és nem érzed jól magad?
2023. jún. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
De minek? Ha jól vagy, akkor dolgozol, ha meg annyira terhes vagy, hogy nem bírsz dolgozni, akkor ott a tappenz
2023. jún. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Betegszabadság a fizu 70%a, míg, a táppénz az 60.


Fizuban nem mindegy az a 15 nap.

2023. jún. 5. 12:27
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Vegulis csak tappenzcsalas, amit tervezel. Ha beteg vagy, akkor mehetsz betegszabadságra. Betegség itt minden, aminek nincs köze a terhesseghez, tehát pl tüdőgyulladásod van, eltörted a bokád, stb. A korbeforgos munkaundor az nem betegség, erre nem jár betegszabadság, q jó fej haziorvosod vagy a nőgyógyászod majd kiir tappenzte vele
2023. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ez így van


Még sosem voltam táppenzen, covidosan is home office dolgoztam, különben megállt volna a termelés egy 300 fős termelői területen


De mivel mindenki táppénzt csal, és nekem még panaszom is van, amivel kiírhatnak tp-re, így miért ne irathantám ki magam 15 nap betegszabira és majd 1,5 hónap 9es kódú táppénzre..

2023. jún. 5. 12:36
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hajrá, nem értem mi a kérdés.
2023. jún. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát hogy tényleg szokás-e ilyet csinálni

Más is megtette-e

2023. jún. 5. 13:25
 8/15 anonim ***** válasza:
38%
Nem szokás, mert még mindig tappenzcsalas. Konkrétan azt várod el, hogy a háziorvosod azt hazudja, 3 hétig azért voltál tappenzen 8as kóddal, mert eltartani a bokád, aztán valahogy a 15 nap betegszabadság lejárt után már azért, mert korbenforgos terhességi munkaundor kapott el. Ha az a 10% olyan veszettül kell, akkor jobban át kellett volna gondolni a gyermekvallalalst
2023. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
Én eleve úgy jöttem el táppénzre, hogy 2 hét szabival kezdtem, de nem én kértem így, hanem a nyári szabadságot kötelezően ki kellett venni.
2023. jún. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem feltétlen jársz jobban a betegszabadsággal.

Oké, hogy 70%, de csak hétfőtől péntekig jár.

A táppénz 60% viszont naptári napra jár. Szerintem nem érdemes csalni miatta.

2023. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!