Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi lett most 2012-ben a...

Mennyi lett most 2012-ben a maximum gyed gyerekkedvezmény nélkül? Ti mennyit kaptatok?

Figyelt kérdés

2012. febr. 7. 11:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bruttó 130.200 Ft (most kaptam meg pár napja)

Ebből vonnak 16% szja-t és 10% nyugdíjjárulékot.

2012. febr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, a bruttót tudom, de a nettó érdekelne. Elsőre a 96 a 76 helyett túl soknak tűnt.

Tudom, hogy a minimálbér emelés miatt most több a bruttó max gyed, és hogy nincs ilyen kis jövedelemnél szuperbruttó.

De 86-ra számítottam kb. És attól féltem, hogy gyerekkedvezményt érvényesítettek.

De már látom más kérdéseknél, hogy ennyi, 96.

2012. febr. 7. 12:02
 3/14 anonim ***** válasza:
Én még nem kaptam meg a gyedet, kíváncsi leszek, mennyi lesz, eddig 88 ezret kaptam kézhez. Az adókedvezményt nálunk is a férjem veszi igénybe.
2012. febr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Gabka, te akkor adójóváírást is érvényesíthettél, viszont az most nincs. Úgyhogy azt tippelem, neked is 96 lesz.
2012. febr. 7. 14:55
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát, nem fakadok sírva, ha nem lesz kevesebb. :-)) Inkább attól tartok, azok alapján, amiket itt olvastam, hogy akár 10-13 ezerrel is kevesebb lesz... De próféta szóljon belőled, legyen 96, nem bánom. :-))
2012. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na majd írd meg, ha megvan, kíváncsi vagyok!
2012. febr. 7. 19:46
 7/14 anonim ***** válasza:

Gabka77!

Engem is érdekelne, hogy mennyi GYEDet kapsz, mert eddig én is 88ezer párszáz Ft-ot kaptam kézhez. Írd meg, légyszi!

2012. febr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Remélem, ma már megjön (postán kapom, a családi itt volt tegnap, következő nap meg szokott érkezni a gyed is), ha megkaptam, megírom!

Amúgy tegnap beszéltem a könyvelővel, aki azt mondta, amíg lehet, maradjak gyeden, ne váltsak tgys-ra (augusztus 1-ig járna a gyed, de júniusban születik a harmadik babónk) mert a kompenzációt csak a mostani gyedhez lehet igénybe venni, az új igényléseknél már nem.

Ezt azért írtam csak le, hogy hátha valaki van hasonló cipőben és jól jöhet az információ.

2012. febr. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Na megjött a gyed, kerek 10 ezerrel kaptam kevesebbet.
2012. febr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De hát hogy lehet ez? Nem a maximum gyed jár? Ezt nem értem akkor, valamit nem tudok.
2012. febr. 8. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!