Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Járt már valaki úgy, mint...

Járt már valaki úgy, mint most én? Eddig mindig 10-én jött a postás a gyeddel. De most nem hozta!

Figyelt kérdés

Bementem a postára is érdeklődni, de ott sincs a szelvényem, és azt a felvilágosítást adták, hogy már nem is várható, mert mindenkiét kiutalták. Hogy lehet, hogy ebben a hónapban én nem kapok? 8 hónapos a babám, lakcím és egyéb változás nem történt?

Pedig nagyon kíváncsi lettem volna rá, hogy mennyivel csökkent a gyed összege, mert hogy eddig se volt sok, de ahogy néztem itt a többségnek a kicsiből még vettek el. De ha nem is kapok, akkor az nagy érvágás!!!



2012. febr. 11. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
hát ez lehet hülye kérdés, de nem lehet hogy valaki átvette helyetted? Bár ezt a posta biztos megtudta volna mondani.
2012. febr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez még nem is jutott az eszembe. De szerintem nem, mert személyesen jól ismerjük egymást a postással, csak nem adta oda másnak. Pfú, már tiszta ideg vagyok. Hétfőn 8-kor már hívom is a MÁK-ot.
2012. febr. 11. 13:45
 3/7 anonim ***** válasza:

A gyedet csak akkor küldi a MÁK, ha olyan munkahelyen dolgozol, hogy az a MÁK számfejtési körbe tartozik, bár akkor ott meg inkább folyószámlára utalnak.

Hétfőn hívd fel a MÁK-ot, és érdeklődj.

2012. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A postán érkező gyedeknek az OEP a feladója. Nem vagyok 100 %-ban biztos, de nekem nem rémlik, hogy láttam volna ebben a hónapban ilyen utalványokat. (postán dolgozom és ez nekünk munkaeszköz) Van egy gyanúm, hogy a jogszabályi változások miatt az OEP is csúszott. Egy átlag postán nem biztos, hogy tudja, hogy mi a gyed és a gyes közötti különbség, A gyes és a családi pótlék valóban megjött a postára még hó elején. A hétfőt még várd meg és utána reklamálj a kifizetőnél, mert nem kizárt, hogy a hétfőn érkező utalványok között lesznek a gyedek is.
2012. febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valóban ne a mákot hívd, hanem az oepet, ha a cég nem kifizetőhely akkor az oepnél érdejklődj!
2012. febr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Most néztem meg, hogy nekem az Egészségpénztár küldte az értesítést ki, hogy mettől- meddig jár a gyed.

Tehát tényleg őket kell felhívnom, nem a MÁK-ot.

Ami a postát illeti, valóban nem tudhatja az ott dolgozó, hogy ez most, gyed, gyes, tgyás, vagy családi. Annyiféle utalvány megy át a kezei között.


Nagyon köszönöm még 1x, hogy segítettetek!

Hétfőn jelentkezem a hírekkel!!

2012. febr. 11. 16:24
 7/7 A kérdező kommentje:
Pár nap késéssel, de ma megkaptam a gyed-et. Már hívtam az OEP-et, ott azt mondták: utalva, a postán viszont nem tudtak róla. Erre ma csengetett a postás a pénzzel. Eddig 72 e Ft volt, most 77-et kaptam :) megérte várni.
2012. febr. 14. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!