Jelenleg passzív Gyeden vagyok március 5ig. Utána Gyesen a munkanélküli által. Szeretnénk következő babát de nem szeretnék visszamenni dolgozni. Jár a TGYS és a GYed a következőre ha nem futok ki a gyesből és a munkanélküliből?

Figyelt kérdés

2013. jan. 23. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Mikor szűnt meg a munkaviszonyod? Nem biztos, hogy meglesz a gyedhez szükséges 365 napod. A tgyáshoz meglehet, de ezt sem tudom megmondani anélkül, hogy tudnám, mikor szűnt meg a jogviszony.

ÉS mit jelent az, hogy "Utána Gyesen a munkanélküli által"?

2013. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amikor letelik a GYED-em be kell mennem a munkanélkülibe és ott kell jelentkeznem. Ezt mondták a munkahelyemen. Dec 15. én szűnt meg a munkaviszonyom. Azt tudom hogy a két évben kell lennie egy ledolgozott évnek a szülés előtt de olyat is mondtak, hogy a szülés előtt 42 nappal munkaviszonyban kell állni.
2013. jan. 24. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy gyorsan össze kellene hoznotok a babát, mert így neked csak akkor lesz meg a gyedhez szükséges 365 nap, ha idén megszülsz.

Ugyanis a munkaviszony megszűnését követő gyed ideje nem számít bele a gyedhez szükséges 365 napba,csak a tgyáshoz szükségesbe.


Ha belefér idén, akkor csak úgy kaphatod bármelyik ellátást, ha szüléskor álláskeresési támogatásban részesülsz, (ekkor kaphatsz tgyást) és marad pár napod a tgyás lejárta utánra is (ha alatt igényled a gyedet, az is járni fog). Gyes előtt felesleges munkaügyi központba menned, semmi közük a gyeshez.

2013. jan. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha már terhes leszek, és a szülés előbb lenne minthogy lejárna a gyesem, akkor lehet a jelenlegi gyesemet szüneteltetni és kérni a munkanélkülit? Ha jól értettem akkor járna minden támogatás. Ha jól értem akkor ha idén dec 15 után szülök akkor már nem jár sehogy sem csak a gyes.
2013. jan. 25. 21:31
 5/9 A kérdező kommentje:
És mi van azzal hogy szülés előtt 42 nappal munkaviszonyban kell állni?
2013. jan. 25. 21:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem munkaviszonyban kell állni, hanem biztosítottnak kell lenni, és nem elég a szülés előtt 42 nappal, mert akkor csak a tgyás jár, a gyed nem.

Ahhoz, hogy a gyed is járjon, a tgyás igénylésekor is biztosítottnak kell lenni.


Biztosítottság legegyszerűbben valóban munkaviszonnyal érhető el, de pl. biztosított vagy az álláskeresési támogatás folyósítása alatt is. Ha decemberig megszülsz, és jár neked álláskeresési támogatás, akkor járhat tgyás majd gyed.

2013. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazából még járhat akkor is, ha később szülsz, mert az álláskeresési támogatás folyósításának az ideje is beleszámít a biztosítotti időbe. Inkább úgy kalkulálj, hogy ha van x. nap álláskeresési támogatásod, akkor december 15 után max. ezzel az x nappal meg kell szülnöd, hogy járjon a gyed (és pár napot hagynod is kell még a tgyás lejárta utánra).
2013. jan. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos álláskeresési járadékra csak jövő év március 5 után mehetek de akkor már nem lesz meg a szülés előtti két évben az egy év munkaviszonyom. Biztosított akkor is lehetek, ha magam után fizetném be a biztosítást? Ezt lehet és ha igen akkor hogyan???
2013. febr. 1. 21:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha magad fizeted, akkor nem szerzel jogosultságot csak az egészségügyi ellátásra. A magad után fizetett tb nem biztosítotti idő.
2013. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!