Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tgyás, gyed feltétele a...

Tgyás, gyed feltétele a folyamatos munkaviszony?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha már 3 éve dolgozok, majd felmondok, mert találtam egy jobb állást, de így kimarad mondjuk 1 hónap és csak utána kezdek a másik munkahelyemen, és utána teherbe esnék rövid időn belül, akkor nem járna a tgyás és a gyed, mert nem folyamatos a munkaviszonyom??? Fontos, mert váltást tervezek, de hamarosan szeretnénk babát is és nem szeretnék elesni ezektől, vagy kevesebbet kapni!!! Köszönöm!

2013. máj. 2. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Egy hónap nem számít.
2013. máj. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

de, számít, ha 31 napos a hónap...

max 30 napra szakadhat meg a biztosítási jogviszonyod, 31 napnál már elvesztetted az előtte levő időt, de csak számítás, és nem jogosultság szempontjából. Tehát az előtte való kereseted nem veszik figyelembe.

Ha a két munka között állsákersésit kapsz, nem szűnik meg a jogviszonod.

2013. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem feltétel a folyamatos munkaviszony. Lehet benne megszakítás 30 napnál több is.
2013. máj. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, különösen a 2. válaszolónak, mert én is úgy értelmeztem, hogy nem számít jogosultság szempontjából, hogy nem folyamatos a munkaviszony, csak legyen, meg a 180 nap és szülés előtt legyek biztosítva. De gondoltam, hogy azért valamilyen következménye csak van. Szóval jogosult maradok, csak azzal a béremmel nem számolnak. Nem mind1, köszönöm!!!
2013. máj. 2. 22:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a szülés előtt, hanem a szülés napján is biztosítottnak kell lenni. De én úgy tudom, hogy a 30 napnál hosszabb megszakítás is csak akkor eredményezi az előtte lévő időszak bérének be nem számítását, ha a TGYÁS/GYED igénylést megelőző naptári évben nincs legalább 180 napi jövedelem, amivel számolni tudnak, mert alapból az előző évi jövedelmet veszik figyelembe a TGYÁS/GYED számításakor, csak ha az elző évben nincs meg a 180 bérezett nap akkor nézik azt, hogy közvetlenül a szülés előtt visszafelé számolva megvan-e, és itt jön a képbe az, hogy ha elkezdik visszafelé összeszámolni a bérezett napokat és azokban 30 napnál hosszabb megszakítás van, akkor csak a megszakítás utáni napi bérrel számolnak.
2013. máj. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

a tgyás feltétele 2 éven belül365 nap, ez meg lesz. Biztosítás fennállása alatt kell szülnöd, ez is meglesz, az új munkahellyel.


Számítás: ha a szülést megelőző évben van 180 bérezett napod, akkor az lesz a számítási időszak. Ha munkahely-álláskeresési-másik munkahely, akkor az egész éves keresetet figyelembe veszik. Ha bárhol megszakad 30 napnál többre, akkor csak az után levő idő bérét.

Ha mondjuk augusztusban váltasz, előtte megszűnik 31 napra, akkor nem a tavalyi béred alapján, hanem a szülést megelőző 180 napot veszik alapul. (mert aug és dec 31 között nem lesz meg 180nap)

Ha tp-re mész szülés előtt, akkor azok a napok nem fognak beleszámítani, tehát szépen lépegetnek visszafelé 180 napot. :)

2013. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5: a megszakadást követően kell lenni az előző évben 180 napnak. Előtte vagy összesen hiába van meg, ha utána nincs. Ez akkor szerencsétlen helyzet, ha az előző melóhelyen jobban keresett.
2013. máj. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Többször átolvastam, amit írtatok, és kezdem kapiskálni...:)

Nagy valószínűséggel nekem ugyanolyan alapbérem lesz, mint a mostani munkahelyemen(kis eltérés lefelé vagy felfelé lehet). Akkor nem is számít??? Mert ugye azt írtátok, hogy jogosultság szempontjából nem számít, csak a számítás miatt...Ha sikerül úgy intéznem, hogy ne legyen 30napnál hosszabb a megszakítás, akkor meg egyáltalán nem is fontos???

Ha mégis több lesz 30napnál a megszakítás, és jövőre szülök, és a így ugye a megszakítás után nem lesz meg a 180napom előző évben akkor a megszakítás utáni béremmel számolnak, ha jól értettem és a táppénz nem számít bele...De a Gyedre meddig leszek jogosult? Mert itt is olvastam valamit, hogy akinek csak 365napja van meg akkor annyi időre jogosult és ha több akkor annyi nappal tovább...Lehet hülyeségeket kérdezek, de nem vagyok otthon ebben a témában és nem akarok pórul járni. Köszönöm a sok hasznos infót!!!

2013. máj. 3. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!