Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kislányom 4 éves. GYES-en...

Kislányom 4 éves. GYES-en vagyok vele, mert tartósan beteg. Szülés előtt rendes, bejelentett munkahelyről jöttem el, ahol már évek óta dolgoztam. Kistestvért szeretnénk vállalni a közeljövőben. Milyen összegű TGYÁS-ra, GYED-re számíthatok majd?

Figyelt kérdés
TGYÁS, GYED, tartósan beteg
2013. máj. 30. 00:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem számíthatsz GYEDre és TGYÁSra, annak a feltétele a szülést megelőző 2 évben nemtommennnyi nap...

A GYES meg szerintem nem számít bele.

2013. máj. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát, ha ez így van, akkor az nem jó hír. Hol lehetne ennek pontosan utánaérdeklődni ugyan?
2013. máj. 30. 00:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elmennék a TB-hez. Más ügyben voltam ott és a NAV-nál is, ha normális ügyintézőt fogsz ki (nekem eddig sikerült), ő pontosabb tájékoztatást tudna adni, mintha itt tippelgetünk.


Én GYEDen voltam az elsővel amikor megszületett a kicsi, a második GYED jóval kevesebb volt, mint az első... Szerintem mivel a GYES sokkal alacsonyabb, HA a GYED számításakor figyelembe veszik (szerintem nem), akkor is a GYED nagyon alacsony összegű lenne...

De tényleg a TB-t javasolnám, ott pontosabb infót tudnának adni.

2013. máj. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Itt találtam egy GYED kalkulátort:


[link]

2013. máj. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem jár tgyás, gyed, ez tuti. csak gyes+családi.
2013. máj. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem jár, mivel 2 éven belül nincs meg a 365 biztosított napod, amikor is járulékot fizettek volna utánnad, vagyis lett volna Béred.

Viasz kell menni dolgozni 1 évet, s akkor jár majd!

2013. máj. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Él még a szerződésed a munkahelyeden? Tehát állományban vagy? Ha igen, akkor miért ne járna. Biztosított. Csak a minimálbérből fogják számolni!
2013. máj. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintem jár a TGYÁS és a GYED majd, mert él a munkahelyem és biztosított voltam, de elmegyek az OEP-hez és megérdeklődöm. Először felhívom őket és megkérdezem, email-ben tudnak-e tájékoztatást adni. Köszi mindenkinek még egyszer!
2013. máj. 30. 09:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is a 6-osnak van igaza, nem fizettek utánad járulékot, hiába "él" a munkaviszonyod. Ha GYED-en lettél volna az más, mert abból vonják a járulékokat, de a GYES más tészta.


Ha még nem vagy terhes csak tervben van a baba, tényleg előbb vissza kellene menni dolgozni egy évre.

2013. máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha él a munkaviszonya, akkor jár neki tgyás és gyed, csak a minimálbér lesz a gyed alapja, mivel több mint 180 napja gyesen van!
2013. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!