Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Azt hallottam hogy szülés...

Kelemen Szabina kérdése:

Azt hallottam hogy szülés előtt 28 nappal be lehet adni az anyasági segélyt kérelmező nyilatkozatot, a védőnőm adott egy igazolást, hogy megvan a 4 pecsétem, de a nyilatkozaton kérik a baba adatait, akkor mit lehet 28 nappal előre kérelmezni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 11. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Az internetről töltötted le a papírt? Mert ott olyan van amin a már megszületett gyermek után kell kitöltve beküldeni!


A nőgyógyászodtól kell kikérni a papírt hogy 28napod van a szülésig és szerepelnie kell a baba születése napjának is rajta! Ez olyan ez a papír mint a táppénzes.

2013. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szülés előtt 28 nappal, a tgyást, vagyis a terhességi-gyermekágyi segélyt tudod kérni. Ehhez, nem kell az igazolás, hogy megvan a 4 orvosi pecsét. Az egyszeri anyasági segélyt csak a baba születése után lehet igényelni, mikor megkaptad a baba TAJ kártyáját és születési anyakönyvi kivonatát.

A tgyást a munkahelyeden kell igényelni vagy az OEP-nél, attól függ, hogy a munkahely TB kifizetőhely-e! A tgyáshoz, ha a gyerek születése előtt veszed igényeb, kell a nőgyógyásztól táppénzes papírt kérni, azt kell leadni és a tgyás igénylőpapírt.

2013. aug. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!