Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miben lenne könnyebb a GYED...

Miben lenne könnyebb a GYED extra, ha második gyereket szeretnénk? Mit is jelentene ez, ha megszavazzák? Mikortól lenne érvényes? Rám is vonatkozna, ha van egy kisbabám, aki má r megszületett?

Figyelt kérdés
Most 7 hónapos babám,és úgy terveztem,hogy 3 éves koráig itthon maradok vele,nem adom bölcsibe,sajnos nem túl sok a fizetésem:( Szeretnénk mégegy babát, de a babám 2 éves koráig valószínű nem vállalnánk kistesót. Van rá reális esély,hogy gyermekem 3 éves koráig kapjam a GYED-et és a második gyerekemmel nagyjából ugyanazokat az ellátásokat kapjam,mint az elsővel?(már ha összejönne 3 éven belül).

2013. szept. 12. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát lehet én vagyok hülye, meg nagyon nem ástam bele magam, de én úgy tudom, hogy ez annak jó, aki már pontosan bölcsibe adja a gyerkőcöt és visszamegy dolgozni, viszont emellett megkapja a gyed-et a gyerek éves koráig. Itt is ezt írja:

" A gyed extra azt jelenti, hogy ha valaki nem akar három évig otthon lenni a gyermekével, és egy év után visszamenne dolgozni, akkor a három évre járó teljes összeget rövidebb idő alatt is megkaphatja"

[link]


Úgyhogy ez szerintem semmilyen szinten nem érint téged, ha nem mész vissza dolgozni...

2013. szept. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez oké,de mi lenne akkor,ha nem mennék vissza,és a gyermekem 3 éves koráig megszületne a kistesó? Akkor mit kapok utánuk,így hogy 3 évesre akarják a gyedet visszaállítani? Mert ha jól tudom,most 2 éves koráig kell megszületni a kistesónak hogy nagyjából ugyanazokat az ellátásokat kapd..
2013. szept. 12. 13:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem hosszabbítják meg 3-évre a gyedet, úgyanúgy 2 éves korig marad a gyed, 3 éves korig a gyes - én ennek az ellenkezőjét sehol nem hallottam és olvastam,pedig folyamatosan nézem, mert érintene a dolog.


A gyed-extra akkor van, ha az anya visszamegy dolgozni, hiszen ez most úgy van hogy gyed mellett nem mehetsz vissza, gyes mellett meg meghatározott órában. Vagyis ha valaki visszamegy előbb dolgozni, mondjuk már gyed alatt, akkor le kell mondania a gyedet.

Az új szerint, amit terveznek vissza mehet dolgozni az anya a gyerek 1 éves kora után teljes munkaidőbe, kapná ugye a fizetését és e mellett nem veszne el neki a gyed, vagyis azt is kapná (úgy olvastam azon is gondolkodnak, hogy előbb meg lehessen kapni a pénzt, mint hogy 3 év lejár, ha visszamegy dolgozni az anya).

2013. szept. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem változik más, csak amit a 3. válaszoló írt. Biztos hogy marad a gyed-gyes felállás és 2 éves korig kell megszületnie a 2. babának hogy ugyanaz az ellátási alap legyen
2013. szept. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én ezt úgy értelmeztem, hogy a gyed extra arra is vonatkozik, hogy ha van már egy gyermeked, aki elmúlt 2 éves és közben születik tesó, akkor jelenlegi állás szerint le kell mondani a nagyobbik után járó gyes-ről. És ha bevezetik, akkor megkaphatná az anyuka a nagyobb után a gyes-t, a kicsi után pedig a gyed-et.
2013. nov. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És mi van azzal, aki már 1 éves kora előtt bölcsibe adta és visszament 6 órába dolgozni? Engem ez érint.
2013. nov. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt van a gyed-extra törvényjavaslata:


[link]

2013. nov. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!