Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A tgyás igénylőlapon melyik...

A tgyás igénylőlapon melyik részeket kell kitöltenem ha szülés előtt szeretném igényelni?

Figyelt kérdés

tudom hogy az 1-es pontot igen, a 2/2-t és a 2/3-at nem, de a 2/1-es részben az a szöveg van hogy:

"A terhességi- gyermekágyi segély folyósítását:..... nevű gyermekemre tekintettel....-tól kérem. A gyermek születésének, helye, időpontja:..... TAJ-száma:....."

Ezt a részt ugye nem tudom most kitölteni, akkor elég a terhes kiskönyv másolata a szülés várható időpontjával, és a terhes állományba vételi papír? Mert minden nyomtatványhoz van kitöltési útmutató csak ehhez nem.


2013. okt. 7. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ertelem szeruen nevet, szuletes datumat, taj-szamot meg nem tudsz kitolteni, tehat a 2/1 sem kell. Tolem egyebkent nem a kiskonyv masolatat kerte ezen kivul a munkaltatom, hanem a haziorvosomtol kert egy igazolast "terhes allomanyba vetelrol", amibe bele kellett iratni a szules varhato idopontjarol. Aztan, ha megvan a baba, akkor kell majd a pici iratait, a korhaz altal kiadott igazolast a szulesrol potolva bekuldeni a kifizetohelynek.
2013. okt. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

engem nem a háziorvosom tartott táppénzen hanem a CSNK (Szfvár), azt a papírt ma már megkaptam. Szóval akkor csak az első részt töltsem ki a nevemmel taj számommal meg aláírás és a terhesállományos papír. és akkor mennyi idő kb mire utalják? vagy milyen dátumot, egyáltalán írjak e dátumot az igénylőlapra?

Köszönöm a gyors válaszodat, ment a zöld kéz :)

2013. okt. 7. 19:38
 3/4 anonim ***** válasza:
En azt a datumot irtam a kelthez, amelyik naptol mar nem tappenzen, hanem tgyason akartam lenni, vagyis a kiirt szuletesi datum-28 nap. Az utalast akkor kapod, amikor maskor is a fizetest/tappenzt a munkaltatodtol.
2013. okt. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
és akkor tgyás ügyben már nem is kell mennem orvoshoz? megkaptam ezt a papírt, elküldöm és majd valamikor elkezdik utalgatni havonta?
2013. okt. 8. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!