Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Március óta dolgozom. Babát...

Molnár jessica kérdése:

Március óta dolgozom. Babát várok, de még nemtudom mennyi idős vagyok. Hogyha olyan február vagy márciusban elmegyek táppénzre szülésig. Jár utánna a gyed? És ha igen kitöl kel igényelni? Munkahely vagy államkincstár?

Figyelt kérdés
És ez a második munkahelyem március óta,akkoris jár a gyed?Folyamatos a munkaviszonyom.Elötte 64000rel voltam most 98000*l vagyok bejelentve.Mennyi den jár?Hogy számolják el?
2013. nov. 15. 01:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Államkincstár a gyest folyósítjta. A gyed-et a munkahely (ha kifizetőhely) vagy az OEP utalja.
2013. nov. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Ki jogosult a gyed‐re? 

 

A gyed jogosultsági feltételeként szükséges előzetes biztosítási idő – főszabály szerint – 365 nap. Ez 

alapján gyermekgondozási díjra jogosult: 

 a  biztosított,  gyermeket szülő  anya,  ha  a szülést  megelőzően  két  éven  belül  365  napon  át 

biztosított volt, 

 a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését megelőzően két éven belül 365 napon 

át biztosított volt, 

 a terhességi‐gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi‐

gyermekágyi segély  igénybevételének  időtartama  alatt szűnt  meg  feltéve,  hogy  a  terhességi‐

gyermekágyi segélyre  való jogosultsága a biztosítási jogviszony fennállása alatt keletkezett és a 

szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt, 

 

azzal, hogy valamennyi esetben további feltétel, hogy a gyermekgondozási díjat kérelmező személy a 

gyermeket saját háztartásában nevelje. "


Tehát legalább egy évig biztosítottnak kell lenned (ami azt jelenti, hogy járulékot vonnak, tb, nyugdíj stb). De nincs megszabva, hogy folyamatosnak kell lennie, csak annyi, hogy az elmúlt 2 évben meglegyen a 365 nap.

Milyen munkát végzel? Kitudod húzni márciusig? Kifizető hely a cég akinél dolgozol?

2013. nov. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A szülést megelőző 2 évben kell 365 biztosított napodnak lenni. Ha ez megvan, de meglesz az biztos, ha nem rúgnak ki és szüléskor is lesz munkahelyed, akkor járni fog tgyás és gyed. Először is, ha a terhesség már biztos és van a babának szívhangja, akkor jelentsd be írásban a terhességed, akkor védett vagy, ha a szerződésed határozatlan.

Szerencséd van, mert csak az új munkahelyeden elért jövedelmet fogják a tgyás és gyed alapjául venni, az új törvény szerint.

Ha táppénzre mész, akkor is jár tgyás és gyed, de a táppénz összege nem befolyásolja a tgyás és gyed összegét szerencsére:) Táppénz ideje is beleszámít a 365 biztosított időbe. Lényeg, hogy jelentsd be a terhességed írásban, ha már biztos.

A tgyást és gyedet akkor folyósítja a munkahely, ha TB kifizetőhely, ha nem, akkor az OEP utalja.

Gyest a Magyar Államkincstár utalja, de azt csak a gyed lejárta után tudod megigényelni. A családi pótlékot és az egyszeri anyaságit szintén a Magyar Államkincstár utalja.

2013. nov. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Takaritok rendelő intézetet.Hát még nemtudom hány hetes vagyok.De ez a 3dik gyerek és 2öt császáral szültem és veszélyeztet lenék.Ezérr kel majd elmenem tápénzre.A másodikal is azon voltam.Még nemtudom tudom e márciusig huzni.
2013. nov. 15. 15:39
 5/12 A kérdező kommentje:
március óta dolgozom.csak 2z a második helyem március ota de azt mondták az nem befolyásolja a gyedet.Mit jelent az hogy kifizetö hely?vonják a tbt meg nyugdijat stb a fizumbol azt tudom.ahonan utalják a fizut ot kel szolni hogy terhes vagyok?
2013. nov. 15. 15:43
 6/12 A kérdező kommentje:
ja és ha megszülök elször családit és gyedet igényleg.tudom a gyed 2évig jár.aztán egy évig gyes.után kel az anyaságit igényelni?mert már ez a 2dik gyerekem és 3 gyerekre jár
2013. nov. 15. 15:46
 7/12 A kérdező kommentje:
bocsi azt akartam irni ez a 3dik gyerekem.szoval a gyed és gyes lejárta után kel igénelni anyaságit?az hány évig jár?menti az öszeg?ez melet lehet majd dolgozni?
2013. nov. 15. 15:49
 8/12 anonim ***** válasza:

A gyed 1,5 évig jár. Először tgyás jár a gyerek fél éves koráig majd gyed 2 éves koráig. De ha nem dolgoztál szülés előtt csak 1 évet akkor csak 1 évig kapod a gyedet.

Kifizetőhely pedig az a cég amely legalább 50 főt foglalkoztat, ha nincs 49 munkatársad akkor oephez kell menned.

2013. nov. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az anyaságit szülés után kell igényelni, cspvel együtt.
2013. nov. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha a harmadik babát várom szülés után a családin kivül jár egyszerre az anyasági és gyed is későb az anyasági és gyes?hány évig jár az anyasági?
2013. nov. 16. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!