Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED extra visszamenőleg is...

GYED extra visszamenőleg is érvényes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne ezzel kapcsolatban a kérdésem, hogy jelen esetben azok az anyukák, akiknek a gyereke 2014.január elseje előtt betöltötte az egy évet, és szeretnének visszamenni dolgozni, hogy ők is jogosultak lesznek mind a GYED-re, illetve a munkabérre?


Köszönöm szépen a válaszaitokat!


2013. nov. 23. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. CSak a január 1 után született gyerekekre érvényes.
2013. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. Egész programnak vagy hogy is hívjam az a célja, hogy a születést növelje, ha már megvan a gyerek nem kell ösztönözni.
2013. nov. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha tegyük fel a gyereked 2013 dec 1-én lesz 1 éves, akkor 2014 január 1-től mehetsz vissza 6-8 órában dolgozni úgy,hogy a gyedet (gyeest) továbbra is kapod.
2013. nov. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én még sehol nem láttam a kész, elfogadott törvényt. Szerintem várd meg, míg megjelenik és akkor minden tiszta lesz, addig kár is találgatni.
2013. nov. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem értem miért nem keresnek rá előbb és írnak úgy, hogy mondjuk átolvassák többször a tövényjavaslatot illetve olvassák a híreket...


A 2014. jan. 1-i határ a munkába állókra nem vonatkozik! Vagyis, az a törvényjavaslat, hogy a gyermek 1 éves kora után vissza lehet menni dolgozni teljes munkaidőbe és mellett jár a gyed illetve majd gyes NEM CSAK azokra vonatkozik, akiknek a gyermekük 2014. jan. 1-je után születik, hanem akinek már előtte megszületett és jár még a gyed vagy gyes.


Tehát neked se kell majd visszamondanod, ha visszamész dolgozni - persze ha az ORszággyűlés is elfogadja.


Egyébként az új tesó születésénél van a jan. 1-i határ, mert ha a kistesó még idén megszületik, akkor a most érvényben lévők vonatkoznak rá, vagyis a nagytesó után már nem kap semmit mikor a a kicsi után. De ha a kistesó már jövőre születik, akkor mind a két gyerekre jár minden végig!


Érdemes ezt tanulmányozni, itt a törvényjavaslat (a végén érthetően összefoglalva minden)


[link]

2013. nov. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!