Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A családi adókedvezményt...

A családi adókedvezményt szeretnénk igénybe venni, már elmúlt a magzatunk 91 napos, és úgy tudom hogy ilyenkor már lehet igényelni a kicsire, de nem tudom így lehet-e? A többi lent.

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy úgy szeretnénk bejelenteni,hogy egyedül nevelem majd a picit,de nem tudjuk,hogy így is igényelheti-e az apa a családi adókedvezmény,nem tudjuk,hogy ez befolyásolja-e a családi pótlékot és a gyest,vagy,hogy mit kell elintézni az apasági nyilatkozaton kívül,hogy igénybe tudjuk ezt venni.Én nem tudom igénybe venni,mert ott kellet hagynom a munkahelyem a terhesség miatt.A válaszokat előre is köszönöm.
2013. dec. 4. 12:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

ha egyedül neveled majd, akkor nem igényelheti az apa

ha nincs munkahelyed, akkor nem igényelheted

miért akarod úgy bejelenteni, hogy egyedül fogod felnevelni? Tényleg ez a helyzet vagy a minimálisan több csp miatt akarsz valótlant állítani?

2013. dec. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A jelenleg hatályos jogszabályok szerint az apa a magzat után csak akkor veheti igénybe az adókedvezményt, ha házastársak vagyok. Mivel ez a leírásod alapján nem így van, most nem igényelheti. Ha megszületik a baba, akkor visszamenőlegesen kérheti majd.
2013. dec. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Kicsit furcsa, hogy azt mondod külön éltek, mégis CSALÁDI kedvezményt szeretnél igénybe venni. Gondolod e szerint megkapja az apa, aki külön él tőletek???? Nem túl logikus.


Amúgy az apa csak akkor veheti igénybe magzatra, ha a férjed. Amúgy csak szülés után.

2013. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azért akarjuk h egyedül állóként legyek bejelentve,mert nem áll szándékunkba összeházasodni,és még azzal nem is lenne gond,hogy bejelentsük,hogy együtt neveljük a picit,de azt mondták bent a hivatalban,hogy akkor át kell,hogy jelentkezzen erre a címre,de akkor viszont az ő anyukájának raknánk keresztbe,mert akkor őt utasítanák bent el mindentől a hivatalban,és azt meg nem szeretnénk,mert neki nagyobb szüksége van a támogatásra mint nekünk,mi elvagyunk ebből is amit most kapunk,nem azt mondom ,hogy nem jönne jól egy kicsit több,de Anyósóm nagyon meg lenne lőve,és azt nem szeretnénk.
2013. dec. 4. 12:46
 5/16 A kérdező kommentje:
És szülés után már akkor is igénybe veheti,ha nem vagyunk házasok?vagy azt azért mindenképp bekell jelenteni,hogy együtt neveljük a picit?
2013. dec. 4. 12:48
 6/16 anonim ***** válasza:

Az apasági nyilatkozatnak nem tartalma, hogy hol él az apa. Ezen nem múlik.

Viszont ahogy előttem írták, magzatra csak házastársad veheti igénybe az adókedvezményt.


De bocs, nem teljesen témába vágó, miért kellett otthagynod a munkahelyedet??

2013. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azért mert káros lett volna a magzatra,vegyszerekkel dolgoztam,ami akár vetélést is okozhatott volna,és nem tudtak olyan helyre átrakni ahol nem kellett volna ilyen szerekkel dolgoznom,így nem maradhattam.Azt meg nem akartam,hogy ne tudjanak róla,mert a szakmámban dolgoztam és tudtam,hogy mivel járhat ha ott maradok azon a helyen,és a picit viszont nem akartam elveszíteni ez miatt.
2013. dec. 4. 12:56
 8/16 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje dolgozták ott? Határozatlan idejű volt a munkaviszonyod? Mert, már legalább egy éve és határozatlan időre voltál bejelentve, akkor nagyon nagy hibát követtél el. Ilyenkor, már a terhesség elején elmehettél volna táppénzre, így meg ha jogosult lettél volna rá elestél a TGYÁS és GYED lehetőségétől.
2013. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
tudom,de sajnos határozott idejű volt a szerződésem,3 havonta hosszabították,és összesen csak 8 hónapot dolgoztam ott,meg utána ami volt szabadságom azt még kivettem,de utána ott kellett hagynom,elötte másik munkahelyem volt,ott már,több mint 2,5 évet dolgoztam,de az csődöt mondott,és így muszáj volt másik munkahelyre mennem. :( Ha bejelentjük,hogy együtt neveljük a picit,akkor azzal nem muszáj a páromnak átjelentkeznie erre a címre?és akkor már a pici születése után igényelheti az adókedvezményt?
2013. dec. 4. 13:21
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem muszáj átjelentkeznie. A férjem meg akarta tartani állandó lakcímnek a szülei címét, a mi lakásunkat csak tartózkodási címként jelentette be, sem a családi pótléknál sem a családi adókedvezménynél nem volt gond ebből.
2013. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!