Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretnék információkat kapni...

Szeretnék információkat kapni arról, hogy milyen támogatásokat vehetek igénybe, és mire számithatok (gyes, tgyás, gyed. ) A támogatás összege mennyi? Melyikre vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Nappali tagozaton taulok,4 hetes terhes vagyok. Érettségi után szakmát tanultam. Jövő májusban végzek a második szakmámmal. Két hónap bejelentett munkaidőm volt tavaly nyáron. Most 23 éves vagyok. Augusztus végére várom a babát.
2013. dec. 16. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Legpontosabb választ a Magyar Államkincstárnál kapsz.
2013. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem egyetemen tanultál, akkor gyes+csp. Összesen kb 37e ft.
2013. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell MÁK, csak gyes meg családi. 2 hónap főleg gondolom diákmunka semmit sem számít, 365 munkanap kellene a gyed-hez.
2013. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha egyetemen vagy főiskolán tanulsz, akkor a gyed extra miatt kaphatsz gyedet minimálbér után, ha nem felsőoktatásban vagy, hanem valami OKJ, akkor gyes, havi 25 ezer és családi havi 12 ezer. Illetve ha meglesz a 4 orvosi pecséted a terhes könyvben, akkor egyszer kapsz anyasági támogatást, 64 ezret!
2013. dec. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
4 hetes terhesség nincs is. Még kb. most maradhatott el a menstruációd, orvos sem állapította meg gondolom. Majd pár hét múlva, ha minden rendben lesz, akkor nézz utána! De, csak gyes és családi pótlék, plusz majd az egyszeri anyasági segély fog járni.
2013. dec. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne 4 hetes terhesség?

Én pontosan tudtam, hogy 4 hetes voltam annó, mivel tudtam mikor voltam együtt a párommal. Ennyire egyszerű. Attól mert valaki azt írja hogy 4 hetes még nem jelenti azt, hogy nincs is.

Egyébként én 4 hetes voltam mikor külföldről hazajöttem és elmentem orvoshoz, hogy megerősítse a terhességemet egy pozitív teszt után.

gyest, csp-t, egyszeri anyasági segélyt kapsz és érdeklődhetsz az önkormányzatnál, hogy van-e valami helyi segély.

2013. dec. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Miért ne lenne 4hetes terhesség? Elöszõr tesztet csináltam, majd orvosnál voltam, ahol szintén megállapították hogy gyereket várok! Ha értelmes választ nem tudsz adni akkor nem kell válaszolni!
2013. dec. 18. 13:27
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Adtam értelmes választ is! Négy hetes terhességnél még nem igazán lehet látni semmit csak ráutaló jeleket, gyakran öt hetesen sincs szívhang. De, nekem tök mindegy, hogy hány hetes vagy. Leírtam én is hogy mi jár, kár flegmázni.
2013. dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!