Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülés után anyasági támogatás...

Szülés után anyasági támogatást szeretnék igényelni (otthonról folyamatosan dolgozok a munkabérért), anyukám itt lesz segítenil. A gyermek 1 éves kora után igényelhetek még gyed-et vagy gyes-t?

Figyelt kérdés
Van a születés után valamilyen időkorlát, amin belül igényelni kell?

2014. jan. 2. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyest a szülés pillanatától igényelhetsz, az alanyi jogon jár. Gyedet pedig az szerint, hogy szülés előtt dolgoztál-e eleget hozzá.

Nincs időkorlát az igényléshez, csak visszamenőleg nem fizetnek...

2014. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez így járható út? Nincs benne szabály ellenes?

- több éves folyamatos munkaviszonyomat nem adom fel

- szülés után 1 hónap szabadságra megyek (összeszokunk a kicsivel)

- megigényelem a gyes-t, de mellette folyamatosan dolgozok tovább (persze csak otthonról napi 8 órában)

- a baba 1 éves korában igényelem a gyed-et 2 éves koráig

- a baba 2 éves korától 3 éves korig újra gyes-t igényelek

2014. jan. 2. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Több dolgot nem értek:

-Ha szülés után rögtön gyedre mész, még nem adod fel a munkád (csak 1 éves koráig nem dolgozol)

-1 hónap alatt akarsz összeszokni a kicsivel??? Ez egy kicsit kevés idő...

- Minek mész szabadságra, ha otthonról akarsz dolgozni??????

-Ha viszont nem otthonról dolgozol, hogyan fogod szoptatni?



És szerintem munka mellett még gyes-t sem kaphatsz szülés után.

2014. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Otthonról dolgozva is dolgozni kell, ha az ember nincs szabadságon. Ha szabit veszek ki, nem kell dolgoznom, nem kell felvenni a telefont, nem kell intézkedni... csak a kicsivel foglalkozok.

Az első gyermekkel is elég volt 4 hét összeszokás, de vele 1,5 évet voltam gyed-en és utána álltam újra munkába, azaz 1,5 évig nem dolgoztam. Ez már rég volt.

Ez pedig egy másik helyzet. Dolgoznom kell, mert olyan feladatom van, amiből ha kilépek, kereshetek másik állást és a projekt biztos bukásra van ítélve.

Hálás vagyok a főnökömnek, mert annyit kért, hogy ő utalja a napi 8 órás fizetést végig, de legalább napi 4 órát próbáljak meg dolgozni, hogy a több éves munkánk (ami az utolsó fázisban van) ne menjen tönkre.

2014. jan. 2. 15:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyaságit kapsz, viszont se tgyás, se gyed, se gyed nem jár a baba 1 éves koráig, mivel addig választani kell az ellátás és a munkabér között. Ha betölti a pici az 1 évet akkor a bér mellé igényelheted a gyedet majd a gyest.
2014. júl. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, így fogom csinálni.
2014. júl. 23. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!