Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hallottatok valamit a GYEDdel...

Hallottatok valamit a GYEDdel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Fog e emelkedni? Mennyivel? Volt akinek ma már utalták és megkapta?

2014. jan. 6. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Mire érted az emelkedést?

Szerintem csak a max. gyedeseknek fog egy kicsit emelkedni, mivel emelik a minimálbért, ha jól tudom. De a januári gyedet februárban kapod, most még a decemberit utalják, tehát ugyanannyit kapsz mint eddig. Ha max. gyedet kapsz, akkor februárban számíts több pénzre. Tehát a max. gyedesek fognak kb. 105 ezret kapni adókedvezmény nélkül, a többiknek marad ugyanannyi.

2014. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Mennyi most a max gyed? 68 at kaptam eddig. Gondolom nem az a max...csak azt nem ertem hogy elvileg mindenkinek a minimálbér alapján számolják nem? Nem értem de megint marha igazságos.
2014. jan. 6. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:

A fizetés alapján számolják

Aki többet keresett, többet is kap

2014. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fizetés alapján számolják Aki többet keres többet is kap
2014. jan. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem a minimálbér után számolják, hanem a bejelentett bruttó átlagbéred 70%-a a gyed. Jelenleg 100 ezer körül kapnak a max. gyedesek, ez emelkedik nekik 105 ezerre. De ezt azok kapják, akiknek a bejelentett bérük több volt mint 200 ezer forint.

Minimálbér után az kapja, akinek az volt a bejelentett bére vagy esetleg több mint 180 napot volt gyesen a következő gyerek születése előtt!

Ha te eddig 68 ezret kaptál, akkor továbbra is marad ez az összeg, a max. gyed tavaly bruttó 137200 Ft volt, annak akinek a bejelentett bére meghaladta a bruttó 200 ezret. Ebből kaptak kézbe kedvezmény nélkül kb. 101 ezret. Most nekik emelkedik a gyed a minimálbér emelése miatt kb. 105 ezerre, tehát röpke 4 ezerrel kapnak csak többet.

A minimálbér emelésével, csak a max. gyed emelkedik mindig, a többieké marad annyi, mint amennyit megállapítottak nekik a tgyás lejárta után!

2014. jan. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm. így már világos.
2014. jan. 6. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!