Jelen pillanatban gyesen vagyok most újra teherbe estem, . Sajnos néhány napja előjött egy kis vérzés és megállapították h. egy hematóma okozza. Ez veszéjesztetett terhességnek minősül e? és a gyes helyett elmehetek e táppénzre a problémámmal?

Figyelt kérdés
2014. jan. 9. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam, 7.héten vérzés, majd vizsgálat, kiderült hematóma. Utána szigorú fekvés volt 8hétig. Ez veszélyeztetettnek minősül. elmehetsz vele táppénzre.
2014. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, ha van jelenleg is fennálló munkaviszonyod, vagyis munkahelyed.

Egyébként a gyed extra értelmében ha jól tudom táppénz alatt is lehet gyesen lenni, hiszen ha elmész táppénzre, akkor jelzed a munkáltatódnak, hogy visszatérsz dolgozni, csak úgy tudsz táppénzre menni. De azért jelentsd be a terhességed írásban a munkáltatónak!

2014. jan. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!