Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Meddig lehetek táppénzen ha...

Meddig lehetek táppénzen ha veszélyeztetett terhes vagyok, de az utolsó munkahelyemen nem volt meg a 180 bedolgozott napom? Kitart a táppénzem a szülés időpontjáig?

Figyelt kérdés

2014 június 27.-re vagyok kiírva.

2013 július 1-jétől augusztus 16. -ig a Munkaügyi Központon keresztül egy TÁMOP-os tanfolyamot végeztem el. Munkaviszonyom szeptember 1-jétől van és a szülés időpontjában is lesz. Számításaim szerint 155 napos munkaviszonnyal rendelkezem ha a tanfolyam idejét is beleszámítom.



2014. jan. 23. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, nem lesz meg a 365 bérezett napod a gyedhez, csak Gyest fogsz kapni!
2014. jan. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De két évre visszamenőleg nézik a biztosított jogviszonyt és nekem meg van a 365 napom.
2014. jan. 23. 14:56
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem jól írtam, mert a szülésig meglesz a 180 napom csak most még nincs. Jó lenne tudnom, hogy vissza kell-e mennem dolgozni, hogy a szülésig kitartson a táppénz és ha igen, akkor azt inkább most tenném mint már nagy pocakkal. Esetleg ki lehet tolni szabadsággal az időt?
2014. jan. 23. 17:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Addig lehetsz tàppénzen, amennyit dolgoztál!

Ha megvan a 180 nap, akkor még 180 napot lehetsz táppénzen.

Dolgozz addig, hoy meglegyen a 180 nap, utánna menj el csak táppénzre, majd szülés előtt 28 nappal menj el Tgyás-ra

2014. jan. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!