Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED, GYES EXTRA igénybe...

A GYED, GYES EXTRA igénybe vehető- e éjszakai műszaknál is? Normál 8 órás munkaidőnél?

Figyelt kérdés
2014. jan. 27. 16:55
 1/8 Jégtánc ***** válasza:
Persze.
2014. jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 nagynori212 válasza:
igen, persze, 2013. december 31 után született gyerkőc esetén
2014. jan. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2013?
2014. jan. 27. 18:05
 4/8 Jégtánc ***** válasza:
Ha elmúlt 1 éves.
2014. jan. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Jégtánc ***** válasza:
Na ha elmúlt 1 éves a gyermek akkor korlátlan munkaidőbe visszalehet menni dolgozni gyed és gyed mellett .
2014. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 nagynori212 válasza:

Pontosítanék, amit először írtam a több ellátás egyidejűleg történő folyósítására vonatkozik. A GYED melletti munkavégzésre ez vonatkozik: a szülő 2014. január 1-jétől a gyermek 1 éves kora után, a gyermekgondozási díj folyósítása

mellett (a gyes folyósítása mellett is) korlátlan időtartamban végezhet munkát. Ez a

rendelkezés a 2014. 01.01-jét megelőzően született gyermekek szüleire is vonatkozik.

2014. jan. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha 3 év alatti gyermeked van és igénybe veszed a gyed extrát, akkor a munkáltató nem kötelezhet éjszakai munkavégzésre, csak max. 2 műszakban dolgozhatsz és nem túlóráztathat. Tehát, ha szeretnéd, akkor nappali műszakba köteles átteni.

Persze, ha nektek az éjszakai jó, akkor az más.

2014. jan. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen igénybe veheted,ha a kicsi elmúlt 1 éves.

Ha a Gyes extrát igényled ,akkor sincs már korlátozás,hogy hány órában dolgozhatsz.

Én ezt igényeltem és előtte felhívtam a MÁK-t,hogy jár-e nekem,de csak az érdekelte őket,hogy elmúlt-e már 1 éves a lányom.Az,hogy folyamatos műszakban dolgozom,az nem is volt szempont.

2014. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!