Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes igénylésére - ha munka...

Gyes igénylésére - ha munka mellett szeretném igénybe venni az új szabályok szerint - nincsen új nyomtatvány?

Figyelt kérdés

A MÁK honlapján, mintha megállt volna az idő...vagy én vagyok nagyon béna?

A nyomtatványon még az az szerepel, hogy kijelentem, hogy nem dolgozom többet, mint heti 30 óra, és nincs elhelyezve napközben bölcsiben.

Most ezt töltsem ki???



2014. febr. 13. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van új. [link] Alul megtalálod.
2014. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Örök hála! :)

Röhej, hogy a hivatalos oldalakon nem frissítenek semmit ezzel kapcsolatban, még a szabályozást sem, ahogy láttam... :(

2014. febr. 13. 10:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Off: Én sajnos még a régit töltöttem ki kb 3 hete. AKkor vissza fogják küldeni hogy nem jó?
2014. febr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És te is dolgozol mellette az új szabályok szerint, tehát nem 30 órát max? Mert ha nem, akkor nincsen jelentősége szerintem, bár lehet hogy egyébként sincsen, csak nem szeretek olyat kijelenteni (bünetetőjogi felelősségem tudatában pláne nem, ahogy írni szokták) ami nem igaz.

De azért ez nagyon gáz, hogy nem cserélik ki a nyomtatványt, ott, ahol hivatalosan fenn kellene lennie a hatályosnak...úgyhogy ha visszaküldenék nekem emiatt, felhívnám rá a figyelmüket!

De szerintem nem fogják...

2014. febr. 13. 17:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is a sima Gyes igénylőt töltöttem ki,mert a telefonban az ügyintéző ezt mondta,mert nincs,legalább is januárban még nem volt új nyomtatvány.

Emiatt nem fogják elutasítani,nyugi :)


Kérdező:amit én kitöltöttem azon nem volt ilyen rublika,hogy kijelentem nem dolgozom többet mint x óra.

Nekem azt kellett beírni,hogy van-e munkáltatóm és hány órát dolgozom 1 héten.Ezt pedig a MÁK hivatalos oldaláról töltöttem le.

2014. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Innen töltöttem le:

[link]

2014. febr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os, igen, én is ezt találtam csak, de ez nem hatályos. Nem be kell írnod, hogy kijelentened, hanem az aláírásoddal elismered...
2014. febr. 13. 18:06
 8/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Elvileg dolgozom, de gyakorlatilag táppénzen vagyok a 2. babával, tehát nem dolgozom konkrétan 40 órát. Nem tudom ez minek számít...

Én is azért töltöttem ki még januárban a tavalyit, mert a honlapon nem találtam más nyomtatványt.

2014. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok,ez a hatályos ezt kell kitölteni,amit linkeltem,én is ezt adtam be és ezen lett elbírálva + az ügyintéző is ezt mondta,hogy ezt töltsem le.

De bemásolom neked mi van rajta,itt nincs olyan,hogy nem dolgozhatsz 30 óránál többet,sőt már az új jogszabálynak megfelelően azt kell aláírásoddal igazolni,hogy a gyermeked elmúlt 1 éves és úgy folytatsz kereső tevékenységet:


IV. Kérelmező nyilatkozatai

20. Nyilatkozom házastársammal/élettársammal egyetértésben, hogy a gyermekgondozási segélyt a II. 14. pontban feltüntetett közösen nevelt gyermek(ek) után én kívánom igénybe venni, és kijelentem, hogy választási jogommal élve a gyermek(ek) után járó egészségbiztosítási és családtámogatási ellátások közül a gyermekgondozási segélyt választottam.

21. Amennyiben bankszámlára kérem a folyósítást, kijelentem, hogy a közölt számlaszám felett rendelkezési jogom van.

22. Anyagi és büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a kérelemben feltüntetett adatok a valóságnak megfelelnek.

23. A rám irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött özvegyi nyugdíjban részesülő személyként, a folyósító szervhez ezúton tett, jelen nyilatkozatban vállalom a gyermekgondozási segély összege után nyugdíjjárulék fizetését.

Igen Nem

24. Kijelentem, hogy

a) a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 4. § (1) i) pontja szerinti rendszeres pénzellátásban nem részesülök, ide nem értve a Cst. 27. § (1) bekezdése a) pontjában meghatározott ellátásokat. Kijelentem továbbá, hogy a II.14. pontban feltüntetett gyermek után terhességi gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben nem részesülök.

b) a gyermekgondozási segély folyósítása alatt kereső tevékenységet a gyermek egyéves kora előtt nem folytatok, és az egyévesnél fiatalabb gyermek nincs napközbeni ellátást biztosító intézményben elhelyezve.

c) nagyszülő esetén a gyermek három éves kora előtt kereső tevékenységet nem folytatok, és a három év alatti gyermek nincs napközbeni ellátást biztosító intézményben elhelyezve, három évesnél idősebb gyermek esetében kereső tevékenységet pedig heti 30 órát meg haladó időtartamban folytatok vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonomban történik.

d) nagyszülő esetén a gyermekgondozási segély jogosultsági feltételei a szülő esetében is fennállnak.

25. Tudomásul veszem, hogy a gyermekgondozási segély jogosultságomat érintő változásokat a folyósító szerv részére 15 napon belül írásban bejelentem, így különösen:

a) a gyermeknek az ellátásra jogosult háztartásából történő, illetve nagyszülő jogosult esetén a szülő háztartásából történő kikerülését,

b) a gyermek tartós betegségére, illetve súlyos fogyatékosságára okot adó körülmény megszűnését - abban az esetben, ha a gyermekgondozási segély folyósítása azon az alapon történik, hogy a 3-10 életév közötti gyermek tartósan beteg, súlyosan fogyatékos,

c) ha az ellátásra jogosult a IV.24. pontban foglaltaktól eltérően folytat kereső tevékenységet,

d) ha az ellátásra jogosult a gyermeket egyéves kora előtt napközbeni ellátását biztosító intézményben helyezi el, vagy ha házastársa, élettársa terhességi-gyermekágyi segélyben vagy gyermekgondozási díjban részesül, illetve nagyszülő esetén, ha a gyermek a IV.24. pontban foglaltaktól eltérően kerül intézményben elhelyezésre

e) az ellátásra jogosult 3 hónapot meghaladó külföldi tartózkodásának tényét,

f) az ellátásra jogosult nevének, fizetési számlaszámának vagy lakcímének megváltozását,

g) ha az ellátásra jogosult vagy házastársa / élettársa az igénylőlap IV.19. és IV.24 pontja szerinti rendszeres pénzellátás valamelyikében részesül, vagy

h) ha az ellátásra jogosult és/vagy házastársa, élettársa Magyarországon kívüli EGT tagállamban munkavállalói, önálló vállalkozói tevékenységet folytat, illetve e tevékenysége megszűnik,

i) Magyarországon kívüli EGT tagállamban történő családi ellátás folyósításának tényét, megszűnését,

j) az ellátásra jogosult előzetes letartóztatásba vételét, illetve szabadságvesztés büntetésének megkezdését,

26. Ezen kérelemhez az alább felsorolt iratokat mutatom be, illetve mellékelem másolatban:

26.1.Személyem azonosításához szükséges irat (érvényes személyi igazolvány, személyazonosító igazolvány, érvényes kártya típusú gépjárművezetői engedély, érvényes útlevél)

2014. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
9.vagyok:tegnap utalták a Gyes Extrát,amit ezen a nyomtatványon igényeltem amit belinkeltem,tehát ez az érvényes.
2014. febr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!