Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi lenne a gyed összege?

Nyikiric kérdése:

Mennyi lenne a gyed összege?

Figyelt kérdés

2012.júniusában kezdtem dolgozni. Itt 9 hónapig dolgoztam. A munkaviszonyom ennél a cégnél 2013 áprilisában megszűnt. A bérem itt bruttó 70.000 Ft volt. 6 órában dolgoztam.


2013. augusztus 1-től dolgozom a jelenlegi munkahelyemen ahol a BRUTTÓ bérem mostanában túlórákkal 139.000 Ft körül van havonta. Itt 8 órában dolgozom.


Van egy kisfiam (6 és fél éves)aki tartósan beteg. Rá kapom az emelt csp-t és a gyest. A gyes mellett dolgozom tehát.


A kérdésem az lenne, hogy ezen adatok alapján mennyi a tgyás összegem valamint a gyedem? Részletesen leírva ha lehet mert nem tudok eligazodni az alapján ami a neten van! A bruttó bérem várhatóan ennyi is marad mostanában mint amit írtam ez a 139000 ft.


Valamint kérdezném még, hogy tényleg igaz az, hogy január óta lehet egyszerre két ellátást kapni egyszerre két gyermek esetében is. Arra gondolok, hogy a kisfiam után most jelenleg a betegsége miatt kapom a gyest és az emelt családit. Valamint akkor ha születne másik babánk akkor rá meg a gyedet? Létezik ez valójában???? Köszönöm



2014. febr. 22. 17:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha ennyi a bruttód, és nem is lesz más nem rendszeres jövedelmed, akkor a tgyás és a gyed is 97 ezer körül lesz bruttóban. Tgyásból 16%, gyedből 16+10% a levonás - de a 16% csökkenthető az adókedvezménnyel. Ha babád születik, akkor a jelenlegi szabályozás szerint utána kapod az ellátásokat (tgyás majd gyed) és marad a nagyra a gyes. De azért nagyon ne éld bele magad, szerintem ez változni fog a választások után.
2014. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!