Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED számításakor az előző...

A GYED számításakor az előző év jövedelmét veszik alapul. A táppénzen töltött időszakban kapott juttatás jövedelemnek számít? Lehet alapja a GYED kiszámításának?

Figyelt kérdés
Ha a GYED igénylését megelőző évben 2 hónapot dolgozom, 7 hónapot táppénzen leszek, szülés után pedig TGYÁS-t kapok, akkor miből számítanak GYED-et? A TGYÁS alapjául szolgáló évből, amit még 12 hónapig végigdolgoztam?

2014. febr. 24. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos pontosan màr nem emlèkszem,mibõl szàmoljàk,de azt tudom,hogy a gyed kb ugyanannyi lesz mint a tgyàs volt.Picit kevesebb de nem sokkal.
2014. febr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az 1 év nem naptári évet jelent jan. 1-től dec. 31-ig. (Vagy nem ez volt a kérdés?)
2014. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a tgyás igénylést megelőző évben van 180 bérezett napod, akkor átlagbért néznek. Mivel azt írod dolgoztál 12 hónapot, így a tgyás alapja annak az évnek az átlagbére lesz. A gyed igénylést megelőző évben nincs 180 bérezett napod, akkor a kedvezményszabály értelmében az előző ellátás alapja lesz a gyed alapja is, vagyis megegyezik a tgyás alapjával.
2014. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én is kb ezt találtam amit a 3-as válaszoló írt, csak össze zavartak. Most megint megnyugodtam.
2014. febr. 25. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!