Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Október 20-adika óta TGYÁS-on...

Október 20-adika óta TGYÁS-on vagyok, a kisfiam november 17. -én született! Azóta minden hónapban 71.665 ft-ot kaptam, de ma csak 64.730 ft-ot utalt a kormányhivatal, de miért? A TGYÁS nem 6 hónapig jár? Miért kaptam most kevesebbet?

Figyelt kérdés
Még csak 5 hónapja vagyok TGYÁS-on!
2014. márc. 6. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért kaptál kevesebbet, mivel a TGYÁS és a GYED is naptári napra jár,és a február csak 28 napos így. December, január mindkettő 31 napos ,ezért kaptál azonos összeget. És a TGYÁS nem 6 hónapra, hanem 24 hétre, azaz 168 napig jár,így neked ha jól számolom, akkor május 3-ig jár, utána GYED-re leszel jogosult.
2014. márc. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Május 3.-ig?Az hogy?
2014. márc. 6. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Jajj, bocsi... a szülés napjától számoltam....de ha október 20-a óta vagy , akkor április 3-a...
2014. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az első írja, mivel február csak 28 napos, így kevesebb pénz jár, mert a tgyás és gyed napra jár. Gyednél is így lesz majd. Én is kevesebbet kaptam, 85 ezer helyett 75 ezret, ez van sajna, de jó, hogy csak 1 hónap ilyen rövid:)
2014. márc. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!