Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi az a családi adókedvezmény?...

Mi az a családi adókedvezmény? Meddig és milyen alapon jár?

Figyelt kérdés
GYES-t fogok kapni szülés után, mivel csak 4 órás bejelentett állásom van és nem érné meg a GYED-et választanom. Akkor én kapom a GYES-t és a családi pótlékot, apuka pedig igényelheti majd az adókedvezményt? Ha igen, jelenleg erre milyen előírások vonatkoznak és meddig jár?
2014. márc. 14. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az apuka a férjed, akkor már magzatként is igénybe veheti. Ha nem vagytok házasok, akkor a szülés után.

A fizetéséből max. 10.000 Ft-ot nem az államnak fizet be a munkáltató, hanem azt ő megkapja pluszban. Attól függ az összeg, mennyit keres a párod. De max 10.000.- lehet.

2014. márc. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kb milyen fizetés után jár a 10.000 ha megkérdezhetem.
2014. márc. 14. 10:25
 3/7 anonim ***** válasza:
4 órában dolgozol és nem éri meg??? én is 4ben dolgozom nekem is mindenki azt mondta hogy nem éri meg mondja fel meg ilyenek, de milyen jó hogy nem hallgattam rájuk!!! több a gyedem mint a fizetésem volt! 59ezer volt a bruttóm 4 órába és abból kb. 42 ezer ft fizetést kaptam. A gyedem most 46 ezer!!! több mint a fizetésem volt! nehogy már a gyes jobban megérje!
2014. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy mennyi a bruttó bére, a gyedet az alapján számolják, nem attól függ, hány órában dolgozik.

A családi adókedvezmény 1 gyerek esetén havi 10 ezer forint. Ez már annak is jár, aki minimálbérre van bejelentve, mert a havi adóelőlegtől függ. Tehát ha pl.apuka havi adója 17 ezer Ft, akkor abból 10 ezret visszakap és csak 7 ezer a levonás.

2014. márc. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Addig jár, ameddig a gyerek után kaptok családi pótlékot, általában 20 éves koráig, ha addig tanul
2014. márc. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó inkább általában 18, hisz nagy többség 18 évesen érettségizék és egyetemistának már nem jár.
2014. márc. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát elég sokan maradnak még érettségi után a középiskolában OKJ szakmát tanulni, nekem tesóm és más rokonaim is voltak így és bizony ez miatt 20 éves koráig kapták a családi pótlékot, ha nappali képzésen vettek részt. Egyébként meg a törvény így írja, hogy 20 éves koráig, ha nappali középfokú intézmény tanulója. Ja, és persze, ha évvesztes, máris nem 18 évesen érettségizik, hanem 19, ha nem bukik meg persze.
2014. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!