Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha valaki az első babájával...

Ha valaki az első babájával GYED-en van, és még a Gyed lejárta előtt megszületik a második gyerkőc, akkor arra a babára is jár a GYed? Vagy csak a GYES?

Figyelt kérdés
2014. márc. 19. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen a gyed extra bevezetése miatt.
2014. márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mármint ha továbbra is van élő munkaiszonya akkor igen de nem gyed hanem tgyás.

Azért a 2 gyed-hez kb. szülés után 2-3 hónappal terhesnek kell lenni.

2014. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
úgy értem, hogy van folyamatos munkaviszony,és úgy születik meg a második pici, hogy az elsővel még pont nem jár le a Gyed. Tehát nem menne vissza az anyuka dolgozni, de a munkaviszony meg van. Tehát ha a nagyobbikkal még GYeden van valaki és közben megszületik a második, kapja a TGYÁST. és utána jár a kisebbikre a Gyed?
2014. márc. 19. 17:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen az elsőre jár a gyed két éves koráig plusz egy évig a gyest. Ezt nem befolyásolja a második gyerek, ha közben jön akkor ezek járnak
2014. márc. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekre külön-külön az összes juttatást ugyanúgy kapod, mintha csak egyedül lenne.
2014. márc. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen így van kérdező ahogy gondolod, barátnőméknek most született meg a tesó aug. ban tölti a nagyobbik a 2. évet addig még kapja rá a gyed-et, most a kicsire tgyás-t és utána gyed rá is, tehát 2x gyed-et kap majd, több így a pénze mint a fizuja azt mondta :)de persze nem ezért vállalták be a tesót!Végre egy jó intézkedése a kormánynak!
2014. márc. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia bizony jár!

Mint nekem is én is jelenleg gyeden vagyok ,de nekem sajna a gyesbe születik a baby!

De kapom én is csak én gyest!Szép napot

2014. márc. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!