Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kismama vagyok. Jelenleg 9...

Kismama vagyok. Jelenleg 9 hetes terhes. Szeretnék táppénzre menni. Mik a folymatai? A többi lennt.

Figyelt kérdés

2013 október 28.tól dolgozok. Azóta 2x voltam táppénzen összeen 12 napot.Összesen 5 honap igy a munkaviszonyom nincs még meg az 1 év munkaviszonyom.

Szeretném megtudni hogy a ez évi szabiaimat kivehetem-e,15 napom van még,majd elmennék táppénzre, majd a szülés elött 28 nappal pedig a szülési szabadságot venném ki, esetleg lehetséges igy hogy meglegyen az 1 év munkaviszonyom? Segitségeteket kérem mert a háziorvosom nem tudott felvilágositani...!



2014. ápr. 8. 08:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Keresd Horváthné Pelyva Erzsébetet (tb tanácsadó, honlapja is van, illetve a facebookon is megtalálod) Ő pontosan meg tudja mondani, hogy hogyan járnál jól és mi számít bele a biztosítási jogviszonyodba, hogy mindenre jogosult legyél. Esetleg összeget is tud mondani, hogy mire számíthatsz. Nekem is ő segített, otthon van a mostani szabályozásokba és sok tapasztalata is van.
2014. ápr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem úgy volt, hogy megkérdezték a szülés várható időpontját. Ahhoz mérten számolják a szabadnapokat. Mert én pl. májusban szülök, tehát nem vehettem ki az egész éveset.


Nőgyógyászod ad egy igazolást, hogy veszélyeztetett terhes vagy, azzal elmehetsz táppénzre.


Előbb kiveszed a szabadnapokat, aztán táppénz, aztán szülés előtt meg TGYÁS.


Remélem segítettem :)

2014. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!