Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik időpont a jó a következ...

Maja86 kérdése:

Melyik időpont a jó a következő gyermeknél?

Figyelt kérdés
Most januárban szültem és most TGYÁS-on vagyok, és szeretnénk második babát is, de még addig míg 2 évig jól fizetnek, mert ugye a 3. év az nagyon kevés. Az a kérdésem hogy mikor kell legkésőbb megszületnie a 2. babának hogy nála is ezt az összeget kapjam 2 évig?
2014. ápr. 25. 17:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Nos először is addig még nagyon sok minden változhat, de...

Az én pl nekem most januárban volt 2 a nagy és szeptemberben születik a kicsi (tehát gyesbe és több, mint 180 napig kapok gyest), bár ez ugye nem alapja a későbbi ellátásoknak. Viszont én most a másodikra egy picivel többet fogok kapni, mivel veszek ki a felgyűlt szabiból és utána tp-re megyek terhességig. (Nekem tb szakértő pontosan kiszámolta, hogy mikor, mennyi ideig kell szabira mennem, mikortól tp-re, így több lehet az alapom, mint eddig az osztószámok miatt, de ha másképp veszem ki a szabikat, vagy egyáltalán nem veszek ki, vagy nem 9-es jövök tp-re akkor még pl a szerződés szerinti béremet sem érte volna el az alap, kicsivel, szintén az osztószám miatt alatta maradt volna). Pénzben kifejezve a szerződés szerinti bérem 146860 (a tb-s által kiszámolt verziók 127ezertől-190ezerig terjednek, igaz több esetben még vonatkozik rám a kedvezmény szabály, így az elsőnél kevesebbet nem kaphattam volna alapnak, de ha abból kicsúsztam volna akkor igen).

Ha még meglesz a gyed extra és terhes leszel a 3. évben az sem rossz pénz, mivel a gyes mellett kaphatod a tp-t, így nekem is kb gyed összegű a havi bevétel.

2014. ápr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!