Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Arra szeretnék fényt deríteni,...

Kizsuzsanna kérdése:

Arra szeretnék fényt deríteni, hogy mennyi lenne a TGYÁS, GYED, ha közben nem mennék vissza arra a bizonyos 180 napra a munkahelyemre?

Figyelt kérdés

Szeretnék második gyereket, csak nem tudom hogy mennyi lenne a bevételem. A másik júliusban lesz 2, és úgy vagyok vele, hogy inkább túl lennék ezen a pelenkázós korszakon így egyben, aztán megint jöhet a munka, megszakítások nélkül.Tehát br. 175.000 a szerződés szerinti bérem, 2012 februártól táppénzen voltam, szülés óta fizetés nélküli szabadság. 2012-re járó szabadságokat kivettem.Gyedem ~80000 HUF.

Kérem, hogy csak hozzáértők válaszoljanak, mert már elvesztem az információtengerben.



2014. ápr. 28. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Alapban a szerződés szerinti béred. De nem mindegy mikor fog születni a baba. Én példám: nagy januárban volt 2, kicsi szeptemberben születik, most veszek ki 9 nap szabit és utána tp, így hasonló összeget kapok, mint a nagyra. Ha szabit sem akarsz kivenni, jobb ha a 180 napon belül maradsz.
2014. ápr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt az a baj, hogy még terhes sem vagy, ha jól értelmezem. Tehát, ha júliusig nem leszel terhes, akkor ugye vagy gyesre mész vagy visszamész dolgozni. Tehát ilyenkor nehéz válaszolni. Egy, amit biztos, hogy ne csinálj. Ha gyes alatt leszel terhes, akkor mindenképp vedd ki a felhalmozott szabikat majd menj táppénzre, ugye ezt ma már gyes mellett is meg lehet tenni. Mert ha nem teszed meg és csak simán gyesen maradsz és több mint 180 napot leszel gyesen szülés előtt, akkor a minimálbér lesz a gyed alapja!!

Illetve, ha kiveszed a felhalmozott szabikat, majd táppénzre mész, akkor a szüléskor érvényben lévő béred lesz a tgyás alapja, vagyis az akkori szerződés szerinti béred. Kivéve, ha az esetleg meghaladja a minimálbér kétszeresét, mert a te esetedben az nem lehet több a minimálbér kétszeresénél. A gyed alapja pedig szintén a szerződés szerinti béred lesz. De, az, ami a szüléskor lesz érvényben. Tehát, ha időközben kapsz vagy kaptál béremelést, akkor azt kell alapul vegyék.

2014. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. De ha júliusig teherbe esem, akkor is ugyanez a teendő nem? Köszönöm a választ!
2014. ápr. 29. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!