Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor járok jól? Hogy csináljam?

Mikor járok jól? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

2008. szeptembere óta dolgozom egy cégnél. 2011. november-szülésig táppénzen voltam (veszélyeztetett). 2012. júniusában megszületett a lányom. Utána TGYÁS-t kaptam, majd azóta GYED-en vagyok, ami lassan lejár (június 1.). Van kb. 2 hónap szabim.

Most úgy néz ki, érkezik a kistesó. Nem tudom, hogy júniustól vegyek ki szabit, ha igen mennyit, és utána egyből menjek táppénzre? Táppénz alatt a lányomra kapom majd a GYES-t ha megigénylem? Vagy hogy nézne ki ez a dolog?

Holnap megyek a MÁK-hoz megigényelni a GYES-t, ha ott kérek információt, segítenek majd nekem ebben?



2014. máj. 6. 09:10
 1/2 anonim ***** válasza:
SZABADSÁG/Táppénz és GYES is jár egyszerre - ha nem lesz meg a 180 ledolgozott napod a második baba előtt, akkor nem a fizetésed alapján fogják számolni a TGYÁST/GYEDET, ebből a szempontból teljesen mindegy (mint most a max.gyednél - akármennyit kerestél, maximum a br.141.000-rel számolnak), hogy szabira mész vagy sem. A fizetésed viszont nyilván több mint a táppénz, így, ha szabadságra mész, akkor arra az időre több pénzt fogsz kapni, mint utána táppénz alatt. Ne felejtsd el bejelenteni, ha visszamész dolgozni, hogy babát vársz, hogy védelem alatt állj a picivel is.
2014. máj. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. máj. 7. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!