Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülés után mikortól lehet...

Szülés után mikortól lehet dolgozni? Ha én úgy gondolom és megtudom oldani, akkor akár rögtön vissza is mehetek vagy van valami kikötés, hogy meddig kell otthon maradni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 28. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a 6 hét gyermekágy pont arra való, hogy regenerálódjon a női szervezet, legalább ennyire szükség van ahhoz, hogy a méh is megfelelően visszahúzódjon, a placenta tapadási helyén a seb begyógyuljon

régen ez alatt a 6 hét alatt tényleg pihentek a nők, a család nő tagjai látták el a háztartást

2014. máj. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Igen első de utána mentek is vissza a földre dolgozni nem 3 évig otthon voltak a gyerekkel.


Gyerek egy éves kora után dolgozhatsz úgy, hogy gyed/gyes is járjon mellette. Előtte is lehet dolgozni de akkor csak fizetés jár.

2014. máj. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan törvény, ami azt mondja ki, hogy kötelező otthon maradni szülés után. Ha valaki akar, az visszamehet dolgozni akkor amikor akar. Ha a gyerek 1 éves kora előtt mész vissza, akkor csak a fizetésed jár, nem igényelhetsz tgyást és gyedet sem. Családi pótlék persze jár.

Ha a baba betöltötte az 1 évét, akkor megigényelheted rá a gyedet is és azt is kapod a fizetésed mellett.

2014. máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
lehet dolgozni, de jól meggondoltad ezt?
2014. máj. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék rögtön visszamenni, csak egyik ismerősöm mondta, hogy ő rögtön menne vissza szülés után dolgozni, meg is lepődtem meg nem is tudtam, hogy lehet e rögtön, ezért is kérdeztem. Én biztos maradok otthon ameddig csak lehet, mert a munkahelyem néha már idegölő és elsősorban a babázás minden percét kiszeretném használni :))
2014. máj. 28. 11:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Bármikor visszamehetsz, de a gyerek egy éves kora előtt teszed meg, akkor nem ját a tgyás/gyed. A 6 hetet én mindneképp megvárnám, pedig én teljesen jól éreztem magam, de azért kell ennyi pihenés. Én 5,5 hónap után terveztem (tgyás lejárta után), de nem tudott visszavenni a munkahelyem, és újat kellett keresnem, így a fiam 7 hónapos korában mentem vissza. Visszamondtam a gyedet, a férjem pedig megigényelte, mert ő lett itthon a fiúnkkal.
2014. máj. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!