Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 22 évesen milyen juttatásokra...

22 évesen milyen juttatásokra lennék jogosult kismamaként úgy hogy az elmúlt 2 évben összesen van 365 biztosított napom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves múltam , és szeretnénk a párommal gyermeket vállalni. Volt már több munkahelyem , a jelenlegin 7 hónapja dolgozok előtte pedig a Munka ügyi központon keresztül csináltam egy 6 hónapos tanfolyamot , de azelőtt is dolgoztam már bejelentve.

Most úgy vagyok bejelentve hogy heti 20 órát dolgozok tehát havi 80-at. Nem tudom hogy ez befolyásolja - e azt hogy mennyi pénzt kapnék.

A kérdésem az lenne , hogy mik lennének azok amire jogosult lennék?

A párom még egyetemista , annyi idős mint én , tehát ő nem dolgozik.


2014. jún. 13. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyed járna akkor ha szüléskor is lenne munkahelyed.

Mennyi azt itt megnézheted.

[link]

Családi 13 ezer, meg adókedvezmény 10 ezer.

Gyed attól függ még mennyi dolgoznál, de 9 hónap a terhesség így számoljunk teljese egy évvel akkor elején tgyás majd 2 éves korig gyed, utána egy évig csak gyes ami 25 ezer, utána meg semmi.


Ja meg egyszeri anyasági, ami 65 ezer, de egyszer többször nem jár.

2014. jún. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem köszi.

Amúgy a 365 napnak egybefüggőnek kell lennie?

És szülés után meddig maradhatnék itthon a kicsivel?

2014. jún. 14. 15:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell egybefüggőnek lenni, de túl sok szünet nem lehet közte, de ezt pontosan nem tudom.

Ha szüléskor 365 napod van akkor 1,5 év gyed, 1,5 gyes.

Ha szüléskor valamivel több mint egy év akkor 2 év gyed plusz egy év gyes.

2014. jún. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!