Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED EXTRA: 3 ellátást is...

GYED EXTRA: 3 ellátást is kapok majd egyszerre?

Figyelt kérdés
2012 júniusban szültem, majd 2013 júniusban, jelenleg GYEDen vagyok. Januárban születik a következő baba, TGYAS - t és GYEDet biztosan kapok, de GYESt is? Mert még csak 2.5 éves lesz a legnagyobb. Köszönöm annak, aki tud segíteni.
2014. jún. 13. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
2 ellátás jár maximum
2014. jún. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem, max kettő.
2014. jún. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat, de szerencsére tévedtetek. Csak a GYESre igaz az, hogy egyszerre max 2 gyerekre igényelhető, TGYÁS, GYED és GYES futhatnak párhuzamosan a legidősebb gyerek 3 éves koráig. Én leszek a ritka eset, aki 3 ellátást fog kapni egyszerre.
2014. jún. 14. 23:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Kizárt. Nem fogsz egyszerre harom ellátást kapni.
2014. jún. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kérdező tudja jól:


"Az új szabályozás szerint mindegyik gyermek esetében folyósításra kerül a gyermek után járó valamennyi ellátás a gyermek három éves koráig. Amennyiben tehát a nagyobb gyermek három éves kora előtt születik meg a kistestvér, a szülők jogosultak lesznek a nagyobb gyermek és az újszülött gyermek után járó ellátásokra egyaránt. Abban az esetben, ha nagyon rövid idő telik el az egyes szülések között, még az is előfordulhat, hogy egy ideig egyszerre akár három gyermeke után kapjon ellátást a szülő (pl. a legidősebb után GYES-t, a középső után GYED-et, a legfiatalabb után pedig TGYÁS-t). Az egyetlen kikötés, hogy GYES-ből egyszerre legfeljebb két ellátást lehet folyósítani (kivéve ikrek esetén)."


[link]

2014. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves Utolsó. A többieknek is köszönöm, hogy szántak időt rám, bár jobb lenne, ha csak olyan ügyekben állítanátok valamit biztosra, amikben tényleg biztosak vagytok.
2014. jún. 15. 16:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert:)
2014. júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem fogsz kapni 3 ellátást! Ez a belinkelt tájékoztatóban is benne van, hogy csak 2014.01.01. után születettekre vonatkozik, mivel te most a legnagyobbra nem kapsz ellátást azt újra nem lehet megállapítani (ki is van emelve, olvasdd el) szóval te kapod a 2013-ban született gyerkőc után és majd a 2015-ben született után, a 2012-ben született után nem fog járni. Úgyhogy mielőtt bárkit leszólnál te is tanuld meg az információkat értelmezni.
2014. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát kedves Utolsó, pedig fogok kapni...Te értelmezed rosszul a leírtakat, már utánaérdeklődtem és járni fog nekem a 3 ellátás.
2014. júl. 9. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!