Milyen ellátás járhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Január 20-tól dolgozom (előtte 3hónapig munkanélkülin voltam)Közben kiderült, hogy jön a tesó.

Májustól veszélyeztetett terhesként itthon vagyok.

Most nem tudom milyen ellátást igényelhetek majd a pici után, ezt is azt is hallottam.

Nem létfenntartáshoz szükséges a férjem jól keres, csak érdekel.


Köszönöm


2014. jún. 16. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha munkanélküli előtt volt munkahelyed és folyamatos volt a biztosításod (munkanélküli is annak számít), akkor jár a TYGÁS és a GYed is.
2014. jún. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2010-ben született a kisfiam és akkor decemberben nem is hosszabbították meg a szerződésemet. De kaptam gyedet két évig és még egy évet itthon voltam gyesen. Majd mikor elkezdtük az ovit elmentem munkanélkülire.

Január 20-ától dolgozom és október végére várjuk a babát.

2014. jún. 16. 09:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor csak a gyes fog járni, nem tudom mikorra vagy kiírva, de a táppénz is csak addig jár amennyit ledolgoztál, mivel a volt megszakításod, ha jól olvastam amiket írtál.
2014. jún. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak gyes jár, mivel ha jól értelmezem passzív gyeden voltál. Meddig szólt a munkaszerződésed, mert addig voltál aktív állományban a munkahelyeden.

Ha nincs meg szülést megelőző 2 évben 365 biztosított nap, akkor gyes fog járni.

Te esetedben 2012. okt.-2014.okt. között kell lenni 365 biztosított napnak. Ha nem lesz, akkor gyes jár. A passzív gyed ideje, ha azon voltál, nem számít biztosított időnek, a tgyás és gyed igényléshez. Kevés információt adtál meg, ennyiből nem tudom megmondani, mi jár neked.

2014. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!