S. O. S. Honnan, illetve kitől tudhatom meg azt, hogy jelenleg hány biztosított nappal rendelkezem, az elmúlt 2 évre visszamenőleg?

Figyelt kérdés
10 hetes kismama vagyok és teljesen tanácstalan vagyok. Nem tudom, hogy kihez forduljak, mindenhol csak falakba ütközöm, pedig rengeteg kérdésem lenne. Az elmúlt két évben több munkahelyem is volt, hosszabb-rövidebb ideig. Volt bejelentett és sajnos olyan munka is, ahol nem jelentettek be. (Tudom ez utóbbi nem számít a biztosított napok közé) Folyamatosan regisztrálva voltam a munkaügyi központban, ahonnan jelenleg ellátást nem kapok. Most foglalkoztatást helyettesítő támogatásban részesülök, ami mellett alkalmi munkát is végzek. (Sajnos csak ilyen munkát találtam) A baba nem volt betervezve, hiszen előbb anyagilag sínre szerettük volna tenni az életünket és szerettem volna egy biztos munkahelyet. A baba mégis itt van és most teljesen tanácstalan vagyok. Vajon jogosult lehetek-e GYED-re? Vagy Gyes-t fogok kapni? Sajnos a helyzet az, hogy a Gyes összege olyannyira kevés, hogy a rengeteg hitelt, kölcsönt nem tudnánk belőle fizetni, pláne akkor, ha még egy babát is el kell látnunk. GYED mellett, a párom fizetésével már azt hiszem jól kijönnénk, de sehonnan sem tudok felvilágosítást kérni arról, hogy vajon GYES-re vagy GYED-re vagyok-e jogosult. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek kihez, hová kellene fordulnom ez ügyben? Csupán egy tájékoztató jellegű információra lenne szükségem, hogy mégis kb. hogyan is állunk a biztosított napokkal. Tudom, szülésig még van 6 hónapom kb, de ezért is lenne sürgős, hogy megtudjam hogyan is állok, mert akkor még teljes gőzzel dolgoznék továbbra is, akár több műszakban, hogy meglegyen a biztosított napjaim száma. De így azt sem tudom, hogy hogyan állok. :( Nagyon el vagyok keseredve. Van valakinek ötlete? (Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett..)

2014. jún. 22. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Regisztrálj az ügyfélkapun. és ott meg tudod nézni, vagy menj be az OEP-ez
2014. jún. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínüleg nem sokat fogsz kapni, mert az idei éved átlagkeresetét nézik, ha jövőre szülsz. És most bizony nem vagy bejelentve sehová. Nem csak az számít, hogy megvannak-e a napok, hanem fontos az is, hogy mennyire voltál , vagy bejelentve. és ha a szüléskor nem vagy bejelentve, és még néhány vagy, akkor akkor nem fogsz csak gyest kapni.
2014. jún. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel a szülés pillanatában nem lesz bejelentett munkaviszonyod és ha jól értem, már a munkanélküli sem fog már járni, így csak gyest kaphatsz.
2014. jún. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első, ahhoz hogy gyedet kapj, a szülés alatt biztosított kell hogy legyél, vagyis legyen rendes bejelentett munkád! Ha ez nincs, hiába van meg 1 éves bedolgozva, nem kapsz gyedet!

Nem mostantól kell viszamenőleg megnézni hogy az elmúlt 2 évben van-e egy be dolgozott éved, hanem a szülés napjától visszamenőleg!

Menj be az OEP-be, ott mindent elmondanak, megnézik hány napod van, s mi fog járni.

2014. jún. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!