Mennyi pénzt fogok kapni?

Figyelt kérdés
Novemberben tölti a fiam a 2 évet, akkor mentem volna vissza dolgozni, de terhes lettem, januárban jön a kis tesó. Most akkor mennyi pénzt fogok kapni? Nem vagyok tisztában az új család támogatási rendszerrel
2014. júl. 3. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ most visszamész dolgozni vagy táppénz vagy gyes-en vagy?
2014. júl. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha van munkahelyed, akkor újból kapsz tgyást és gyedet.

Novemberben, mikor lejár a gyed, vedd ki a felhalmozott szabikat, majd annak lejárta után menj táppénzre. A szabi és táppénz mellett is lehetsz gyesen egyszerre. Állítólag most gyed mellett is el lehet menni táppénzre, de ebben nem vagyok biztos. Ahhoz mindenképp meg kell szakítani a fizetésnélküli szabit, majd kivenni a felhalmozott szabikat, majd táppénzre menni és mellette gyed a fiad 2 éves koráig. Ezt lehet nem lehet, így csinálni, kérdezd meg az OEP-et.

Az biztos, hogy majd a tgyás mellé és majd a következő gyed mellé járni fog a gyes is, a fiad 3 éves koráig.

Ha kiveszed a felhalmozott szabit, akkor a szüléskor érvényes tényleges béred lesz az alap.

Ha csak gyesen leszel és nem veszed ki a szabikat és nem mész táppénzre a tgyásig, akkor a szerződés szerinti béred lesz az alap.

2014. júl. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!