Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Én határozott munkaszerződésse...

Én határozott munkaszerződéssel dolgozom és ha az alatt teherbe esem és kirúgnak elmegyek munkanélkülire ami 3 hónap és még van kb 3 hónapom szülésig. Milyen juttatásokra leszek jogosúlt?

Figyelt kérdés

2014. júl. 12. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kirúgnak, hanem lejár a szerződésed, és nem hosszabbítanak.


Ha a szülés pillanatában nincs munkaviszonyod (és nem kapsz álláskeresésit), akkor csak gyes jár + családi pótlék.

2014. júl. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyes es csaladi potlek.
2014. júl. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ügyesen kell a munkanélkülit intézni. Kéred, lemondod, megint kéred a folyósítást. Így tgys-re és gyed-re is jogosult lehetsz.
2014. júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ez pontosan hogy működik? Lelehet mondani a munkanélkülit utána megint kapni ezt nem értem nem folyamatosan adják?
2014. júl. 12. 14:45
 5/5 anonim ***** válasza:

igen, lehet kérni a folyósítás szünetelését.

MEgszűnik a szerződésed, igényled, kapod kb két hónapra. Lemondod, akkor van még kb 4 hónapod a szülésig.

45 napig eü ellátásra még jogosult vagy, ez még másfél hónap. Ekkor van még 3,5 hónap a szülésig.

Bemész, kéred a folyósítást újra, majd 4 héttel a szülés előtt igényled a tgys-t. Álláskeresési folyósítása alatt biztosított vagy, jár a tgys (ha az egyéb feltételek fennállnak).

Arra kell figyelni, hogy a tgys első napján még párhuzamosan jár az álláskeresési és a tgys, a második naptól kell lemondani az álláskeresésit!!!! Ez azért fontos, mert a gyednek feltétele, hogy a tgys jogoslutság a biztosítás fennállása alatt keletkezzen. Éppen emiatt van az az flt-ben, hogy a tgys kezdetét követő naptól szüntel az álláskereésis.

2014. júl. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!