Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A szülési szabadság tartamára...

A szülési szabadság tartamára mi alapján kapom meg a teljes keresetem?

Figyelt kérdés
TGYÁS helyett a teljes keresetem szeretném megkapni a szülési szabadság idejére.Ennek mik a feltételei és következményei? GYED-re tudok menni utána?

2014. aug. 1. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha lenne ilyen lehetőség, szerinted nem ezzel élne mindenki? Hol hallottál erről? Miért fizetne a munkáltatód, ha nem dolgozol?
2014. aug. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez zavart meg:

"Mikor nem jár a terhességi-gyermekágyi segély?

- a szülési szabadságnak arra a tartamára, amelyre a teljes keresetét megkapja..."

Ezt a [link] oldalon olvastam épp.

2014. aug. 1. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez arra vonatkozik, ha dolgozol, és kapsz fizetést érte.
2014. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bemásolom az egészet:

"Mikor nem jár a terhességi-gyermekágyi segély?

- a szülési szabadságnak arra a tartamára, amelyre a teljes keresetét megkapja,

- ha bármilyen jogviszonyban díjazás ellenében munkát végez, vagy hatósági

engedélyhez kötött keresőtevékenységét személyesen folytatja."

Plusz most találtam egy olyat is,hogy "A meghatározás szerint munkában töltött időnek számít a szabadság, a szülési szabadság,..." és "A szülési szabadság a szülés előtt maximum 4 héttel vehető igénybe. A szülési szabadságot egyszerre kell kivenni, amelynek hossza maximum 24 hét lehet." Nekem ebből az jött le,hogy akkor fizeti a munkaadóm azt a 24 hetet. De már teljesen össze zavarodtam :D

2014. aug. 1. 21:07
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocs,amugy ha erőszakosnak tűnök,csak nekem sem mindegy hogy mi lesz hogyan :)
2014. aug. 1. 21:08
 6/9 A kérdező kommentje:

Most meg ezt találtam: "Terhességi Gyermekágyi Segély, vagyis Szülési Szabadság..." akkor a kettő egy és ugyanaz?

De akkor sem értem,hogy akkor ez mit takar: "Mikor nem jár a terhességi-gyermekágyi segély?

- a szülési szabadságnak arra a tartamára, amelyre a teljes keresetét megkapja.."

2014. aug. 1. 21:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem mindegy, hogy mennyi ellátást kapsz, de azért nem annyira egyszerű a dolog. Alap esetben vagy dolgozol és akkor fizetés jár, vagy szülési szabadságon vagy és akkor az arra járó ellátást kapod. Az általad kiemelt dolog azokra vonatkozik aki munkavégzési kötelezettség nélkül megkapja a teljes fizetését. Ilyen eset ha valaki a felmentési idejét tölti. Nem igazán életszerű de előfordulhat, hogy valakinek ez az időszak a szülési szabadság idejére esik.
2014. aug. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, most vagy dolgozol, vagy elmész szülési szabadságra, ami igen, megegyezik a tgyással, ez a bruttó bér 70%-a. Ha teljes keresetet akarsz, akkor a te esetedben dolgozni kell, vagy esetleg a munkáltatóval megegyezhetsz, hogy a bent lévő szabikat veszed ki először, akkor kapod ugye a kereseted, majd azután mész tgyásra, mivel nincs 168 nap szabid 1 évben, majd a tgyás lejárta után gyedre.

De gondolom, nincs annyi szabid, hogy érdemlegesen lehetne vele foglalkozni, tehát nem, te nem tudod a teljes kereseted megkapni a tgyásra, mert olyan nincs is!!

2014. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudnád a teljes keresetedet megkapni, ha dolgozol. Ha a cég önként és dalolva azt mondja, hogy fizetnek neked úgy, hogy közben te otthon babázol, akkor meg tudod játszani, de amúgy nem nagyon. Illetve még művészek csinálják azt, hogy pl. van 1-2 előadás, amiért kap x Forintot, akkor arra a napra szünetelteti a tgyás-t és akkor a tgyás-ból kiesik ez a nap (168 napnál nem lehet több a szülési szabi), de megkapja a fizetését és nem büntetik, amiért kereső tevékenységet folytatott.
2014. aug. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!