Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Novemberben jár le a GYED-em,...

Novemberben jár le a GYED-em, és úgy tűnik újra babánk lesz :-) Ha kiveszem a szabijaimat, akkor elvileg februárig itthon lehetek a lányommal, utána kell ledolgoznom valamennyi időt? Vagy egyből elmehetek táppénzre, ha lejár a szabi?

Figyelt kérdés
Ugyanannyit fogok kapni a táppénzre, mint az első gyerkőcre és a GYED is ugyanannyi lesz? Köszönöm, ha válaszoltok! :-)
2014. aug. 5. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha biztos, hogy babád lesz, már meg is lehet szakítani a fizu nélküli szabidat, kiveszel pár napot és utána táppénz. Tehát ténylegesen nem kell dolgoznod.

Nálam a következőképpen volt. Nekem januárban volt 2 a nagyobb, előtte hónapban jött össze a pici. Én megvártam a 12. hetet, hogy minden oké-e (ekkor ugye én már gyesen voltam), bejelentettem, hogy terhes vagyok, megszakítanám a fizu nélküli szabimat, majd mivel utána "nem sokat tudnék dolgozni" táppénzre jönnék. Nekem jól fogadták. Végülis nem az összes szabimat csak 10 napot vettem ki, de szerencsére nekem ez még jól is jött, mert így picivel több ellátást kapok mint az elsővel.

2014. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nem is tudtam, hogy így is lehet! :-D
2014. aug. 6. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!