Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed Extra, jól értelmezem?

Gyed Extra, jól értelmezem?

Figyelt kérdés
Jól értelmezem hogy a Gyed extra lényege, hoyg lhet olyat is akár, hogy apuka végig dolgozik szülésig és utána 1 évig én otthon babázok, 1 éves kora után pedig helyettem ő tudja igényelni a gyedet munka mellett én meg visszamegyek dolgozni? A gyereket tudnám hova tenni közben (nagyszülők). Ha így pénzben jobban járunk lehetséges így?
2014. aug. 5. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán müködhet. De mindenképpen kérdezz rá a kincstárnál.

Én csak azért vagyok szomorú, mert én nem tudnám hova tenni a kicsit, mert nincs nagyszülő, tehát én nem tudok hamar visszamenni dolgozni, igy a gyed extrának is lőttek. Bölcsit nem nagyon birja, igy ezt egy munkahely sem tolerálja, hogy min. minden második héten beteg. :( Ez a gyed extra megint annak jó akinek vannak nagyszülők vagy vigyázók, meg van hova visszamenni dolgozni. Bár úgy gondolom, hogy akkor igy már pici korától kezdve nem az anyuka neveli a gyereket hanem a nagyszülők. Bár lehet akinek jó munkahelye van és nem állandóan túlórázik, meg alig vesz ki szabit annak más. Nemtudom.

2014. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen csak akkor egy hónap kimaradás lesz a váltás miatt.

Első nagyon sok családban nem megoldott a kisgyerek elhelyezés nagyszülőknél mert javában dolgoznak, ezért járnak bölcsibe oviba.

2014. aug. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gyerek 1 éves kora után anya is dolgozhat gyed mellett korlátlanul, felesleges átadni az apának a gyedet.

De ha mindenképpen át akarod, akkor 60 napig választani kell, fizetés, vagy gyed. 2 együtt nem jár, csak a 61. naptól.

2014. aug. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"felesleges átadni az apának a gyedet"

Szerintem akkor nem, ha nekem sokkal rosszabb a bruttó bérem. Még ha levonom hogy 60 napig nem kapom akkor is bővel 200.000 Ft-tal több járna így a férjemnek, mint ha én igénylem meg végig a gyedet.

2014. aug. 6. 08:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Csakhogy a gyed-nek van felső határa max 110 körül járna, annál több biztos hogy nem.
2014. aug. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, a férjemnek igen, nekem meg kb 70.000... Havi majdnem 40.000 azért elég sok.
2014. aug. 6. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!