Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van már egy gyermekem jelenleg...

Esty18 kérdése:

Van már egy gyermekem jelenleg babát várok. Nem bejelentve dolgozom így később nem tudok elmenni táppénzre. Ilyenkor a tgyá-s, gyed, gyes számításánál mit vesznek figyelembe, és mi számít bele? Méltányossági alapon megállapított összeg mennyi?

Figyelt kérdés

2014. aug. 11. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem leszel bejelentve nem kapod meg a tgyást, gyedet stb.A méltányosságra akkor kapnád meg,ha max pár nap hiányozna,de megszűnik a bejelentett munkaviszonyod.
2014. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem bejelentve dolgozol, akkor tgyás és gyed nem jár. Méltányossági tgyás és gyed annak jár, akinek van munkahelye szüléskor de pl. 1 hónap hiányzik a 365 biztosított naphoz.

Neked gyes fog járni a baba születésétől 3 éves koráig. Jelenleg ez nettó 25.650 FT.

2014. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Családi pótlék 2 gyerekre 26.600 Ft. A TB-t viszont el kellene kezdeni fizetned, ha nem fizeted, ez kb. 6600 Ft havonta.
2014. aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Magyarul, akkor a kezem megvan kötve, vagy leülök a főnökeimmel beszélni, a bejelentéssel kapcsolatban, vagy keresek másik helyet... :-(
2014. aug. 11. 11:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Méltányossági alapon megillet mert adót csalsz vagy hogy gondoltad, még szépen fel is jelentenek nemhogy adnak valamit is. Méltányosságit akkor lehet kérni ha nincs pont 365 nap ledolgozva csak 360.

Gyes 25 ezer meg 2 gyerekre 26 ezer csalási.


Szülés előtt nincs 365bejelentett munkanapod ami szülés pillanatában is él nem jár tgyásés gyed.

2014. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló. Én úgy gondolom, hogy nem köpködést kértem, csak segítséget, és még valami nem csak én vagyok az egyetlen aki ma "Magyarországon így adót" csal, vagy éhen halok, vagy elmegyek dolgozni bejelentés nélkül. Ez ma Magyarország 2014! Én úgy gondolom, hogy szégyen és gyalázat, amiért ma ez folyik itt, de azért persze fiatalok vállaljatok be gyerekeket! Persze! ilyen feltételekkel?! 30 leszek, eddig majdnem végig dolgoztam, a kisfiammal való otthonlétem alatt is főiskolára jártam! De azért köszönöm a csodás válaszodat.!!!!
2014. aug. 11. 12:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából hiába jelent be most a főnököd vagy keresel másik munkát, a szülést megelőző 2 évben kell lenni 365 biztosított napnak, akkor jár tgyás és gyed, valamint szüléskor is bejelentett munkahellyel kell rendelkezni vagy álláskeresési támogatáson kell lenni.

Méltányosság akkor jár, ha van bejelentett munkahelyed, mikor szülsz, de nagyon kevés hiányzik a 365 naphoz, pl. pár nap. Ha több hónap nincs meg, akkor nem adják meg és még függ a család anyagi helyzetétől is, mert ha apa egyedül hazavisz 300 ezret, akkor tuti nem adják meg a méltányosságot.

Nagyon valószínű, hogy neked a 25 ezres gyes és 26.600 családi pótlék fog csak járni.

2014. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező ha éhen halnál pár hónap keresés mellett akkor gyesből hogy fogtok megélni? Kicsit ellenmondásos csak.
2014. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a párom nem hoz haza nettó 300 ezret...a két éven belüli 365 napom megvan, a mostani munkahelyemen nem vagyok bejelentve.... Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2014. aug. 11. 14:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor sürgősen keress egy olyan helyet, ahol felvesznek, vagy a mostani főnökkel beszéld meg, hogy hivatalosan alkalmazzon, különben elesel az ellátásoktól. Legalább a szülés napjáig legyen fennálló munkaviszonyod.
2014. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!